(GW) Województwo zamawia osiem nowych pociągów (GW)

Władze województwa śląskiego ogłosiły przetarg na zakup ośmiu nowoczesnych pociągów. Większość ze 186 mln zł, które województwo zamierza przeznaczyć na ten cel, wyłoży Unia Europejska.

Zarząd województwa chce kupić niskopodłogowe, 80-metrowe pociągi, poruszające się z prędkością 160 km na godzinę. Każdy musi pomieścić ok. 450 pasażerów, w tym niepełnosprawnych na wózkach, ma mieć klimatyzację i monitoring części pasażerskiej. Dostawa: 26 miesięcy od podpisania kontraktu.

Przedstawiciele województwa podkreślają, że specyfikacja przetargowa jest na tyle uniwersalna, że o zamówienie będą mogli starać się wszyscy najwięksi gracze na rynku. Oprócz Stadlera, który wyprodukował flirty, także Bombardier, Pesa czy Siemens. - Jestem przekonany, że zainteresowanie będzie spore. Nieczęsto zdarza się tak duże zamówienie od jednego klienta - mówi Piotr Spyra, członek zarządu województwa.

Nie wiadomo jeszcze, na jakich trasach będą kursowały, ale - jak pisaliśmy - dopominają się o nie władze Częstochowy, bo żaden z flirtów nie trafił do naszego miasta.

Źródło: Gazeta Wyborcza Częstochowa

Dodaj nową wypowiedź
lub Zaloguj się jako użytkownik serwisu Wikidot.com
(nie będzie opublikowany)
- +
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License