SKM Gliwice-Sosnowiec od nowego rozkładu?

Wg danych zamieszczonego na stronie bahn.de od nowego rozkładu będą bezpośrednie połączenia z Sosnowca do Gliwic (rozpoczynające w Sosnowcu). Czyżby to początek SKM w GOP?

W obecnym rozkładzie połączeniami uzupełniającymi na linii Gliwice-Częstochowa są połączenia Gliwice-Katowice oraz Gliwice-Zawiercie (Lub Katowice-Zawiercie). Z nowego rozkładu wynika, że będzie kilkanaście kursów rozpoczynających/kończących w Sosnowcu. Ma to kilka zalet:

  • mniejsze prawdopodobieństwo opóźnień z powodu krótszej trasy (w porównaniu z kursami z Zawiercia czy Częstochowy), które przekładają się następnie na trasę wewnątrz GOP-u.
  • większa liczba kursów łączących 3 największe studenckie miasta (Gliwice, Katowice, Sosnowiec) bez konieczności przesiadek w Katowicach
  • możliwość przesiadania się (dla jadących dalej) w Sosnowcu (nie trzeba biegać po wielu peronach w Katowicach)
  • możliwe, że postoje w Sosnowcu będą tańsze niż postoje w Katowicach (dotyczy to opłat za dostęp do infrastruktury).
  • dzięki dużej liczbie pociągów na Katowice-Sosnowiec być może więcej osób dojeżdżających z Tychów, Mikołowa, Bielska przekona się do kolei

Patrząc po terminach kursowania te pociągi będą jeździły głównie w dni robocze/dni zajęć studenckich.

Ciekawostką jest też fakt, że niektóre pociągi z Częstochowy na trasie do Katowic zatrzymują się na wszystkich stacjach a od Katowic do Gliwic tylko na niektórych.

Czy te założenia rozkładu są aktualne? Czy jest to pierwszy krok do SKM-ki z prawdziwego zdarzenia w GOP-ie? Czy KZK GOP dogada się w końcu z PR w sprawie wspólnego biletu?

Dodaj nową wypowiedź
lub Zaloguj się jako użytkownik serwisu Wikidot.com
(nie będzie opublikowany)
- +
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License