Przystanki w Zabrzu - UM Zabrze myli PR z PLK

Kilka osób postanowiło powalczyć o utworzenie przystanków na linii Bytom-Gliwice w Zabrzu. Jest tam kilka miejsc (Zabrze Północ, Kopernika/Curie, Maciejów) na budowę/odbudowę przystanków. Zaprezentujemy treść odpowiedzi nadesłanych z UM i PKP PR (sic!).

Wyślij list w sprawie wspólnego biletu - taki bilet przyda się także w przypadku utworzenia stacji kolejowych w Zabrzu.

Listy do UM Zabrze z prośbą o stworzenie przystanków w Zabrzu wysłało kilka osób. Dodam, że za infrastrukturę kolejową odpowiada PKP Polskie Linii Kolejowe, a za wykonywanie przewozów PKP Przewozy Regionalne.

UM w Zabrzu przekazał nasze listy do… PKP Przewozy Regionalne. PKP PR zobowiązane do odpowiedzi wystosowały takie pismo:

Odpowiedź z PKP Przewozy Regionalne

W nawiązaniu do otrzymanych pism nr IK.III.555 – 10/09 AK/01/09 i AK/10/02/09 dotyczących wystąpień o budowę nowych przystanków kolejowych na linii Gliwice – Bytom, Śląski Zakład Przewozów Regionalnych w Katowicach informuje, że powyższe pisma przesłaliśmy do PKP Polskie Linie Kolejowe zakład w Gliwicach.
Budowa i remont przystanków kolejowych nie leży w gestii Spółki Przewozy Regionalne.
Odpowiedzi w powyższej kwestii udzieli Zakład Linii Kolejowych w Gliwicach. Śląski Zakład Przewozów Regionalnych popiera wnioski podróżnych. W załączeniu kopia pisma skierowanego do PKP PLK Zakład w Gliwicach

A dziś dostaliśmy odpowiedź z UM Zabrze następującej treści:

Odpowiedź z UM w Zabrzu

dotyczy: połączenia kolejowego Gliwice-Bytom
W odpowiedzi na pana pismo z 30 stycznia 2009 w powyższej sprawie Wydział Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miejskiego w Zabrzu informuje, że sprawa dostosowania przystanku na stacji Zabrze-Północ do potrzeb podróżnych była już kilkukrotnie poruszana w korespondencji z PKP Przewozy Regionalne.
Ostateczna decyzja co do przywrócenia funkcjonowania przedmiotowego dworca oraz utworzenia przystanku kolejowego na na terenie miasta Zabrze należy jednak do spółki PKP Przewozy Regionalne jako właściciela infrastruktury kolejowej na linii Bytom-Gliwice.

Urzędnicy powinni wiedzieć do kogo należy infrastruktura na liniach kolejowych… A nie wiedzą.

Wyślij list do UM w Zabrzu

Wyślij list do Urzędu Miejskiego w Zabrzu - w sprawie budowy przystanków w Zabrzu na linii Gliwice-Bytom (treść poniżej).

Do: lp.ezrbaz.mu|zmu#lp.ezrbaz.mu|zmu

Witam,
Piszę w sprawie połączenia kolejowego Bytomia i Gliwic. Zostalo ono reaktywowane na poczatku zeszłego roku. I codziennie pociagi osobowe przejeżdżają przez Zabrze, ale się nie zatrzymuja (bo nie mają gdzie). Czy Urząd Miasta Zabrze prowadzi jakieś prace dotyczące budowy przystanków kolejowych na tej trasie (np. w okolicy Osiedla Curie albo w Maciejowie)? Albo chociaż odbudowy przystanka Zabrze Północ (polaczenie tramwajowe z Mikulczyc)? Przejazd pociagiem z Zabrza (okolice osiedla Curie lub Kopernika) do centrum Gliwic trwa okolo 10 minut. Przejazd tej samej trasy autobusem KZK GOP to czas okolo 30 minut (minimum). Taki przystanek (lub kilka) usprawniłby komunikację w miescie. Ludzie mieliby szybszy dojazd do miejsc pracy (czesc mieszkancow pracuje w Gliwicach) oraz na Politechnikę (studentow też jest wielu).

Za infrastrukturę odpowiadają PKP Polskie Linie Kolejowe - proszę o wystosowanie pisma do nich w sprawie budowy/odbudowy przystanków oraz o aktywne wspieranie tego pomysłu. Licze na pozytywne ustosunkowanie się do mojej sugestii.

Pozdrawiam,

Dodaj nową wypowiedź
lub Zaloguj się jako użytkownik serwisu Wikidot.com
(nie będzie opublikowany)
- +
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License