Pozywne informacje dotyczące czasowych zmian rozkładów

Można zauważyć w ostatnich dniach dwie rzeczy dzięki, którym PKP Przewozy Regionalne może stać się bardziej przyjazne pasażerom. Chodzi o sposób przedstawiania informacji dotyczących zmian rozkładu, a także prośba o honorowanie biletów pomarańczowych w autobusach do Katowic.

Po pierwsze - została uruchomiona strona www.pr.pkp.pl/zmiany, na której można sprawdzić jakie pociągi mają zmiany rozkładu związane z remontami torów. Już nie będzie potrzeby przeszukiwania kilkudziesięciostronicowych plików PDF. Wystarczy wpisać nazwę stacji i przeczytać informacje o zmianach.

Więcej informacji o linii Tychy Miasto-Katowice

Wyślij list w sprawie wspólnego biletu - może w przyszłości w takich wypadkach być bardzo pomocny

Strona może posiadać jeszcze błędy i braki. Jednym z nich jest brak szybkiego sprawdzenia relacji - warto aby było numer pociągu był linkiem do rozkładu danego połączenia.

Po drugie - PKP PR poprosiło MZK Tychy o honorowanie biletów pomarańczowych w autobusach do Katowic w czasie zbliżających się remontów torów na trasie Tychy-Katowice. Tak powinno to być robione zawsze w przypadku większych remontów!

Poniżej treść ogłoszenia PKP PR w tej sprawie zamieszczona na stronie pr.pkp.pl.

„PKP Przewozy Regionalne” spółka z o.o. – Śląski Zakład Przewozów Regionalnychw Katowicach informuje, że w związku z pracami torowymi wykonywanymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe na odcinku linii kolejowej Katowice - Tychy w dniach 22 – 31 marca 2009 r. wystąpią dość poważne zmiany w kursowaniu pociągów pasażerskich. Efektem tych robót są w przypadku niektórych pociągów: odwołania, opóźnienia pociągów, utrata połączeń, bądź przejazdy drogą okrężną. Zmiany dotyczą m.in. pociągów kursujących na liniach w kierunku Bielska Białej, Wisły, Tych Miasta.

W przypadku linii Katowice – Tychy Miasto zmiany obejmują odwołanie 23 pociągów (w tym 11 pociągów na odcinku Tychy - Katowice) i przejazdu 12 pociągów drogą okrężną przez Katowice Murcki.

Informujemy, że zarówno Urząd Marszałkowski jak i Śląski Zakład Przewozów Regionalnych wyrazili zdecydowany sprzeciw przeciwko takiej organizacji ruchu pociągów w okresie planowanych przez PKP PLK robót torowych. Jednak zarządca linii zgodnie z obowiązującymi przepisami, w czasie robót torowych, ma prawo dokonywać zmian w rozkładzie jazdy pociągów bez zgody przewoźnika, co też ma miejsce w tym przypadku.

Wobec powyższego, mając na względzie, ogromne utrudnienia pasażerów w dojeździe do pracy czy szkół, zwróciliśmy się do MZK Tychy o honorowanie (w czasie planowanych robót) Biletów Pomarańczowych miesięcznych w autobusach kursujących na trasie Tychy – Katowice. Po wyrażeniu zgody przez MZK Tychy informacja o powyższej możliwości zostanie podana do wiadomości na stronach MZK Tychy i PR Katowice.

W związku z wymienionymi zakłóceniami w ruchu pociągów zwracamy się do klientów z prośbą o bieżące informowanie się w punktach informacji kolejowej lub na tablicach ogłoszeń, lub www.pr.pkp.pl/zmiany - województwo śląskie , o zachodzących zmianach. Informacja o rozkładzie jazdy pociągów tel: 032-94-36

Za utrudnienia i niedogodności w podróży, podróżnych przepraszamy, prosząc jednocześnie o wyrozumiałość i cierpliwość.

Potrzebujesz honorowania biletów w MZK? Wyślij do MZK Tychy list w tej sprawie na adres: lp.kzm|atzcop#lp.kzm|atzcop

Dodaj nową wypowiedź
lub Zaloguj się jako użytkownik serwisu Wikidot.com
(nie będzie opublikowany)
- +
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License