Promocja "Połączenie w dobrej cenie" w woj. śląskim oraz oferta "Sąsiedzi"

PKP Przewozy Regionalne od pewnego czasu mają obniżone ceny biletów na niektóre trasy kolejowe (tzw. "Połączenie w dobrej cenie"). Niedawno w woj. śląskim tą promocją zostały objęte kolejne trasy: Katowice-Olkusz, Żywiec-Sucha Beskidzka. Zachęcamy do informowania o tych ofertach mieszkańców i pasażerów!

Do pozostałych tras, na których obowiązuje "Połączenie w dobrej cenie" należą:

  • Bielsko Biała - Żywiec
  • Bielsko Biała - Czechowice Dziedzice
  • Katowice - Wisła
  • Katowice - Ustroń
  • Cieszyn - Zebrzydowice
  • Częstochowa - Herby Stare
  • Rybnik - Wodzisław Śląski

Ceny na tych trasach są naprawdę bardzo atrakcyjne w porównaniu z komunikacją autobusową/busową!

Jednak Śląski Zakład Przewozów Regionalnych nie informuje o tej promocji w należyty sposób. Na stronie internetowej PKP PR w zakładce ŚZPR nie znajdziemy informacji o nowych, tańszych połączeniach. Można to tłumaczyć tym, że tańsze bilety zostały wprowadzone przez PR Kraków. Ale czy to przeszkadza w odpowiedniej akcji reklamowej "Połączenia w dobrej cenie" na terenie woj. śląskiego? Przecież PR Kraków i PR Katowice to jedna firma: PKP PR.

List do ŚZPR

Polecamy wysłanie informacji o tym na adres: lp.pkp.rp|eciwotak.rp#lp.pkp.rp|eciwotak.rp o np. takiej oto treści:

Witam,

Na stronie PKP PR w zakładce PR Kraków pojawiła się informacja o nowych
połączeniach w dobrej cenie. Może warto o części z nich
(Katowice-Olkusz, Żywiec Sucha Beskidzka) poinformować także na stronach ŚZPR? W końcu owe połączenia łączą dwa województwa.

Przydałby się także jakiś plakat reklamujący te relacje, plakat dobrze przemyślany pod względem graficznym: chodzi o to, by przyciągał on uwagę, a także by w jasny i czytelny sposób przekazywał precyzyjną informację.
Sam fakt wprowadzenia tańszych biletów na niektóre relacje nie przysporzy jeszcze nowych klientów. Potrzebna jest odpowiednia akcja promocyjna: trzeba rozmaitymi sposobami dotrzeć do jak najszerszej grupy osób i poinformować ich o nowej, atrakcyjnej ofercie!

Pozdrawiam,
Imię Nazwisko

Więcej informacji: inforail.pl, pr.pkp.pl (małopolskie)

Oferta Sąsiedzi

Podobnie brak reklamy na terenie woj. śląskiego dotyczy obowiązującej promocji "Sąsiedzi", która oferuje obniżoną cenę (także na trasie krajowej) na przejazdy pociągami osobowymi relacji Katowice-Żylina, Katowice-Ostrawa, Katowice-Czeski Cieszyn, Kraków-Żylina.

Informuj o tych promocjach! Dzięki temu z połączeń może skorzystać większa liczba pasażerów!

Dziwi też informacja jaką uzyskaliśmy od ŚZPR dotycząca powodów braku oferty "Sąsiedzi" na podstronach regionalnych.

PR Katowice informuje, że decyzją Spółki PR oferty promocyjne dotyczące całego kraju są umieszczane na głównej stronie Spółki, natomiast w zakładkach Regiony umieszczane są tylko oferty regionalne. Dlategoteż Oferta Sąsiedzi, oraz Bilet Turystyczny +CD zostały usunięte z naszej zakładki, oraz nie umieszczaliśmy tam oferty Kolej na rower,

Pozdrawiam serdecznie:

Barbara Szczerek
Główny Inżynier

Ale czemu nikt nie wpadł na to, że przeglądając listy odcinków promocyjnych łatwiej się połapać w odcinkach dotyczących jednego województwa?

Więcej: pr.pkp.pl - Oferta Sąsiedzi (małopolskie)

Dodaj nową wypowiedź
lub Zaloguj się jako użytkownik serwisu Wikidot.com
(nie będzie opublikowany)
- +
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License