Połączenia InterREGIO

InterREGIO to nowa kategoria pociągów uruchamianych od marca 2009r. przez samorządową spółkę PKP PR. Stanowi ona bardzo ciekawą alternatywę wobec połączeń uruchamianych przez PKP Intercity.

Wielką zaletą pociągów IR jest stosunkowo niska cena biletu, a także czas podróży porównywalny z pociągami PKP IC. Wszystko to stanowi niezwykle interesującą ofertę skierowaną dla podróżujących pociągami. Po raz pierwszy dwie spółki walczą ze sobą o klienta! Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że taka sytuacja jest korzystna dla podróżnych: możliwość wyboru i przełamanie pewnego monopolu to -miejmy nadzieję- początek pozytywnych zmian na polskiej kolei.

Na stronie PKP PR można zapoznać się ze schematem połączeń InterREGIO.

Przydatne informacje taryfowe dotyczące oferty InterREGIO można znaleźć tutaj.

Niepokoi nas jednak bardzo słaba reklama połączeń IR na terenie województwa śląskiego. Dobra akcja promocyjna może przecież skutecznie pomóc w pozyskaniu nowych klientów! Proponujemy wysyłanie w tej sprawie listów do PR Katowice z pytaniem, dlaczego nowa kategoria pociągów InterREGIO ma tak słaby marketing. Może te listy staną się pewnym impulsem dla ŚZPR i pomogą w poprawie promocji także innych ofert ("Połączenie w dobrej cenie", "Sąsiedzi", Bilet strefowy). Prosimy też o sugerowanie PR Katowice konkretnych akcji promocyjnych, rozwiązań, pomysłów. Pomóżmy w promocji transportu kolejowego! Swoje propozycje można wysyłać do nas (dane kontaktowe OKOKŚ) lub bezpośrednio na adres mailowy ŚZPR: lp.pkp.rp|eciwotak.rp#lp.pkp.rp|eciwotak.rp .

Przykładowa treść listu do PR Katowice:

Witam!

Piszę do Państwa w sprawie nowej kategorii pociągów uruchamianych przez PKP PR. Połączenia InterREGIO to bardzo dobra oferta, która niewątpliwie zadowoli wielu podróżnych! Cieszę się, że uruchamiają Państwo coraz więcej tego typu pociągów.
Niemniej muszę stwierdzić, iż pociągi InterREGIO są bardzo słabo promowane na terenie woj. śląskiego.
Chciałbym zasugerować, aby ŚZPR zaczął na szeroką skalę reklamować swoje nowe pociągi: niech ta reklama wyjdzie z budynków dworców, poczekalni i kas. Może dobrym pomysłem byłaby szeroka akcja promocyjna w regionalnych mediach połączona z rozdawaniem ulotek i folderów, a także rozlepianiem plakatów informacyjnych?
Mam nadzieję, że poważnie potraktują Państwo mój głos.
Pozdrawiam
Imię i nazwisko

Add a New Comment
or Sign in as Wikidot user
(will not be published)
- +
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License