Podtopienie stacji w Czechowicach-Dziedzicach

Lokalne media informują o gigantycznych ulewach, jakie w nocy przeszły nad częścią terenów woj. śląskiego. W niektórych miejscach spadło nawet 20 litrów wody na metr kwadratowy! Zalane zostało między innymi Bielsko, Goczałkowice, a także węzeł kolejowy w Czechowicach-Dziedzicach.

Gazeta Wyborcza Katowice informuje, iż: "Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody śląskiego w środę wieczorem podało, że węzeł kolejowy w Czechowicach-Dziedzicach jest sparaliżowany. Ruch został całkowicie wstrzymany, przez całą noc stał tam m.in. pociąg Polonia z Wiednia, pociągi do Katowic, Warszawy.

Rano CZK podało, że uruchomiono część torów - na Katowice i na Oświęcim. Reszta torów wciąż jest zalana, w stronę Bielska kursuje komunikacja zastępcza. Pociągi mają wielkie opóźnienia."

Dziennik Zachodni relacjonuje: "Najpoważniejsza sytuacja była wczoraj około godz. 20 w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie nastąpiło oberwanie chmury. Woda zalała drogę krajową i wdarła się na teren dworca kolejowego. Ruch pociągów został wstrzymany".

Na podstawie: Gazeta Wyborcza Katowice Dziennik Zachodni

Dodaj nową wypowiedź
lub Zaloguj się jako użytkownik serwisu Wikidot.com
(nie będzie opublikowany)
- +
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License