Odpowiedzi UMWŚ ciąg dalszy

Prezentujemy kolejną część odpowiedzi UMWŚ na nasze wnioski. Sukcesywnie będziemy zamieszczać kolejne pisma w miarę ich napływania.

Korzystając z ustawowego prawa dostępu do informacji publicznej, zapytaliśmy Urząd, czy rozważa powołanie własnej spółki przewozowej (jako wzór podaliśmy tutaj Koleje Dolnośląskie). Otrzymana odpowiedź zaskoczyła nas. Tym razem jednak pozytywnie. Otóż dowiedzieliśmy się, że faktycznie, UMWŚ rozważa powołanie własnej spółki! Oczywiście od zamiarów do czynów droga daleka, ale miejmy nadzieję, że PKP PR przestaną być monopolistą na kolejowych szlakach województwa śląskiego. Trzymamy za słowo!
Całość pisma: zobacz.

Zarazem wyślemy wniosek, w którym zadamy dodatkowe pytania dotyczące powyższej kwestii. Niestety UMWŚ bardzo oszczędnie ostatnio na nasze zapytania odpowiada, dlatego koniecznym się staje wysyłanie kolejnych wniosków, aby pewne rzeczy doprecyzować i wyjaśnić. No ale może z drugiej strony to sprawi, że Urząd będzie staranniej opracowywał odpowiedzi na nasze pisma. Mamy przynajmniej taką nadzieję. Planujemy również list otwarty do mediów poświecony odpowiedziom UMWŚ.

Zadaliśmy również pytanie, kto w UMWŚ bezpośrednio odpowiada za politykę transportową prowadzoną w dziedzinie regionalnych, kolejowych przewozów pasażerskich.
I oto odpowiedź, jaka została nam udzielona: zobacz.

Dodaj nową wypowiedź
lub Zaloguj się jako użytkownik serwisu Wikidot.com
(nie będzie opublikowany)
- +
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License