Odpowiedź UMWŚ w sprawie opóźnień pociągu nr. 520

Na temat pociągu nr. 520 napisano na tej stronie wiele (zobacz). Oficjalne pisma w tej sprawie, które kierowaliśmy do UMWŚ nie przyniosły żadnych rezultatów.

Chcemy mocno podkreślić, że w kwestii pociągu nr. 520 nie wypowiadamy się na podstawie relacji osób trzecich. Jeden z członków naszego Komitetu na bieżąco monitoruje punktualność pociągu nr. 520. Jednym słowem posiadamy informacje z pierwszej ręki, informacje od osoby, która każdego dnia ma możliwość na dworcu tarnogórskim zobaczenia na własne oczy, z jaką punktualnością przyjeżdża wspomniany pociąg. Jego obserwacje nie pozostawiają złudzeń: 520 od dnia 14 grudnia 2008r. doznaje stałych opóźnień! Nie bez powodu na jednym z for internetowych poranny pociąg z Wielunia do Tarnowskich Gór nazwano "pociągiem-legendą" (zobacz).

img001.jpg

Jako Komitet uznaliśmy, że nie można biernie przyglądać się perypetiom pasażerów owego feralnego pociągu. Postanowiliśmy napisać kolejne pismo do UMWŚ. Odpowiedź, jaką otrzymaliśmy wprawiła nas w osłupienie. (zobacz całe pismo).

Dotyczy wniosku o udostępnienie informacji publicznej na temat dlaczego pociąg nr. 520 relacj Wieluń Dąbrowa - Tanowskie Góry doznaje opóźnień.

Informuję, że zgodnie z & 2. ust. 9 pkt. 2 umowy wieloletniej nr. 1731/KT/2007 za pociąg opóźniony uznaje się pociąg, którego różnica czasu odjazdu lub przyjazdu jest większa niż 10 min. od czasu rozkładowego. Dlatego też PKP Przewozy Regionalne składają kwartalne sprawozdania z punktualności kursowania pociągów regionalnych z wykazanymi odchylenia od rozkładu powyżej 10 minut. Ze sprawozdania za I kwartał 2009 wynika, że przedmiotowy pociąg, w I kwartale, spóźnił się tylko jeden raz w dniu 11 marca 2009 r. o 12 min. Natomiast w nie posiadamy informacji dlaczego pociąg ten się spóźnił.

Powyższe pismo podpisał Sekretarz Województwa, Pan Łukasz Czopik. Wszelki komentarz jest w tej chwili chyba zbędny. Jako Komitet obiecujemy, że nie pozostawimy w ten sposób sprawy pociągu nr. 520. Na pewno o wszystkim poinformujemy media. Dalej także będziemy starali się wymóc od UMWŚ, by ten zaczął solidnie rozliczać PKP PR z wydatkowania niebagatelnej kwoty 100 mln zł., jaką w naszym województwie przeznaczono w tym roku na dofinansowanie regionalnych przewozów kolejowych.

Dodaj nową wypowiedź
lub Zaloguj się jako użytkownik serwisu Wikidot.com
(nie będzie opublikowany)
- +
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License