Nowy rozkład jazdy 2009/2010 w województwie śląskim

Rozkład jazdy kolei regionalnej w województwie śląskim był przez pierwszy okres tworzony przez Śląski Zakład Przewozów Regionalnych. Nie był on zbyt interesujący (większa oczekiwana kwota dofinansowania - prawie całkowita kopia poprzedniego rozkładu). W tym samym czasie została opracowana wersja rozkładu przez Centralę Przewozów Regionalnych w Warszawie.

W tym drugim rozkładzie (zgodnie z relacjami osób opiniujących rozkład) pojawiło się wiele zmian (takt pociągów na wielu liniach, większa liczba kursów, lepsze obiegi składów). A wszystko to przy nie zmienionej kwocie dofinansowania.

We wrześniu nastąpiły zmiany kadrowe - odwołany został dyrektor ŚZPR oraz zrezygnował ze stanowiska urzędnik odpowiedzialny za sprawy kolejowe w Urzędzie Marszałkowskim. Od tego momentu rozkład jazdy opracowany przez centralę PR jest uzgadniany z PLK (osoby z ŚZPR i UM były niechętne zmianom).

Jakie są jego dalsze losy nowego rozkładu? To na razie jest pytanie bez jednoznacznej odpowiedzi. Jeżeli masz jakieś informacje - poinformuj o tym. Może widziałeś nowy rozkład i jesteś w stanie podzielić się wrażeniami?

Wszelkie uwagi można słać na adres lp.pkp.rp|eciwotak.rp#lp.pkp.rp|eciwotak.rp oraz lp.noiger-aiselis|airalecnak#lp.noiger-aiselis|airalecnak - jeszcze pozostało trochę czasu do wprowadzenia rozkładu. Zgłaszanie uwag jeszcze powinno mieć jakiś wpływ na końcowy wygląd rozkładu.

Add a New Comment
or Sign in as Wikidot user
(will not be published)
- +
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License