Korespondencja w sprawie wspólnego biletu

Od kilku tygodni na stronie prowadzimy akcję wysyłania listów w sprawie wprowadzenia wspólnego biletu KZK GOP-PKP PR. Dziś przedstawimy korespondencję pomiędzy KZK GOP, PKP PR oraz Urzędem Marszałkowskim, którą udało się otrzymać z KZK GOP.

Wyślij list do KZK GOP, PKP PR oraz Urzędu Marszałkowskiego.

Akcja rozpoczęła się 19 lutego. A już 27 lutego KZK GOP wysłało swoje propozycje dotyczące wprowadzenia wspólnego biletu do PKP PR.

Są tam przedstawione dwie propozycje (przekazane przez KZK GOP do zaopiniowania do PKP Przewozy Regionalne) wspólnego biletu:

27_luty_KZK_do_PR_umowy.pdf

Propozycja 1.
Bilety ATP złożone mogą być z każdego oferowanego przez PR Katowice imiennego biletu miesięcznego na pociągi klasy 2 oraz wybranego, normalnego lub ulgowego biletu miesięcznego autobusowo-tramwajowego miejskiego lub sieciowego.
(…)
Obie strony umowy udzielają rabatu w wysokości 19,5%-20,5% tak aby uzyskana cena była wyrażona w pełnych złotych.

Propozycja 2.
Bilet miesięczny ATP jest biletem miesięcznym imiennym i upoważnia pasażera do przejazdu:

 • wszystkimi liniami autobusowymi i tramwajowymi realizującymi przewóz na zlecenie KZK GOP.
 • Pociągami na następujących odcinkach:
  • Zawiercie - Katowice - Gliwice
  • Katowice - Tarnowskie Góry
  • Katowice - Sławków
  • Katowice - Bieruń Nowy
  • Katowice - Tychy
  • Katowice - Mikołów

(…)
Cena biletu ATP normalnego wyliczona zostaje jako suma cen imiennego biletu miesięcznego autobusowo-tramwajowego sieciowego emitowanego przez KZK GOP oraz imiennego biletu miesięcznego kolejowego na 2 strefę z udzielonym rabatem. Obie strony umowy udzielają rabatu w wysokości 19,5%-20,5% tak aby uzyskana cena była wyrażona w pełnych złotych.

4_marzec_KZK_do_UM.jpg
12_marzec_PR_do_KZK.jpg

Propozycja pierwsza byłaby w miarę dobra - szkoda, że tylko 20% (czyli brak dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego). Dziwi w propozycji brak linii Bytom-Gliwice. Można z tego wysnuć wniosek, że propozycja była napisana już wcześniej (jak sugeruje PR w następnym piśmie - w 2006 roku). PKP w tym piśmie pisze, że z powodu wprowadzenia stref może nie być w stanie udzielić tak dużej zniżki.

Mimo próśb nie otrzymaliśmy od KZK GOP-u relacji z ewentualnych spotkań (oraz potwierdzenia kiedy i czy w ogóle się takie odbyły). W pismamch jest informacja, że termin spotkania jest ustalony w innych pismach (nie udostępnionych).

1_kwietnia_KZK_do_UM.pdf
24_marzec_UM_do_PKP.jpg

Można też przejrzeć odpowiedź marszałka na propozycję KZK GOP. Oraz odpowiedź z KZK na kilka pytań zadanych przez Marszałka. Podobne pytania znalazły się w liście z UM do pasażerów domagających się wprowadzenia biletu wspólnego.

Pozytywne wnioski: KZK GOP widzi możliwość wprowadzenia biletu ATP w II półroczu tego roku, Urząd Marszałkowski stara się poznać potrzeby pasażerów (trochę nieudolnie czasami), są jakieś spotkania w tej sprawie (albo przynajmniej wydaje się, że są)… Szkoda tylko, że to tak długo trwa…

Dodaj nową wypowiedź
lub Zaloguj się jako użytkownik serwisu Wikidot.com
(nie będzie opublikowany)
- +
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License