(GW) Jeden bilet na PKP i MPK

Pasażerowie podróżujący od strony najważniejszych ościennych miasteczek do Krakowa będą mogli od 1 maja korzystać z jednego miesięcznego biletu aglomeracyjnego, obejmującego połączenie kolejowe oraz wybrane linie lub całą komunikację miejską w Krakowie.

Jak poinformował we wtorek dyrektor małopolskiego oddziału PKP Przewozy Regionalne Jacek Zadęcki, z biletu aglomeracyjnego będą mogli skorzystać pasażerowie dojeżdżający od strony Bochni, Skawiny, Wieliczki Rynku oraz Słomnik. Po raz pierwszy to rozwiązanie to zostało wprowadzone pilotażowo na trasie z Krzeszowic pod koniec 2007 roku.

Pasażer podróżujący regularnie koleją na tych trasach do i z Krakowa oraz korzystający z komunikacji miejskiej w Krakowie będzie mógł kupić w kasie na dworcu kolejowym miesięczny zintegrowany bilet PKP wraz z naklejonym znaczkiem biletu MPK. Taki bilet będzie o 10 proc. tańszy niż gdyby nabywać bilety osobno. Bilet obowiązuje na pociągi osobowe, stosowane są w nim wszystkie ustawowe i gminne ulgi. - W Polsce jesteśmy jednym z nielicznych miast, gdzie taka oferta obowiązuje - podkreślił Zadęcki.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków

Dodaj nową wypowiedź
lub Zaloguj się jako użytkownik serwisu Wikidot.com
(nie będzie opublikowany)
- +
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License