(GW) Zapytaj PKP: Co robić przez 40 minut w Opolu?

Od 22 czerwca - wcześniej niż ostatnio zapowiadano - "Oleńka" wraca na trasę do Wrocławia. Niestety, rozkład jazdy pociągu rozczarowuje.
"Oleńka" ma zapewnić poranne połączenie Częstochowy z Wrocławiem i powrotne po południu - których brakuje od grudnia. Wtedy, wprowadzając nowy rozkład, skrócono relację pociągu do Opola. Po artykułach w "Gazecie" oraz interwencji posłanki Haliny Rozpondek PKP Intercity dostrzegło błąd, ale przywrócenie połączenia do Wrocławia opóźniało się z powodu remontu stacji w Brzegu. Ostatnio PKP Intercity informowało, że "Oleńka" pojedzie do Wrocławia dopiero w sierpniu - jednak ostatecznie zdecydowano o reaktywacji od 22 czerwca.

Z Częstochowy "Oleńka" odjeżdża o godz. 9.40, a dotrze do Wrocławia po 3 godz. i 7 min, co nie jest może rewelacyjnym czasem, jak na 177-kilometrową trasę, ale jeszcze do przyjęcia. Jednak z powrotem podróż potrwa aż 3,5 godz. z powodu 40-minutowego postoju w Opolu! W dodatku "Oleńka" wyruszy z Wrocławia już o 14.30, co dla wielu pasażerów (pracujących w stolicy Dolnego Śląska, a mieszkających na stałe w Częstochowie oraz studentów), jest porą zdecydowanie za wczesną. Powodem takiego ułożenia rozkładu jest ograniczona przepustowość stacji w Brzegu w związku ze wspomnianym remontem.

Latem w składzie "Oleńki" znajdą się wagony do Kłodzka: w Opolu zostaną one odłączone i pojadą przez Nysę z pominięciem Wrocławia.

Korekta rozkładu jazdy

Od 1 czerwca: ? "Hutnik" do Olsztyna z wyjątkiem wakacji będzie kursował w skróconej relacji do Warszawy, ale od 19 czerwca do 31 sierpnia pojedzie przez Olsztyn do Ełku ? pociągi z Gdyni i Olsztyna do Zakopanego oraz z Gdyni do Krynicy i Zagórza ("Połoniny") pojadą przez Częstochowę.

Źródło: Gazeta Wyborcza Częstochowa

Dodaj nową wypowiedź
lub Zaloguj się jako użytkownik serwisu Wikidot.com
(nie będzie opublikowany)
- +
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License