(GW) Papieski pociąg w rytmie jazzu

Startuje w piątek o godzinie 14.06 z dworca głównego PKP w Krakowie. Na trasie do Bielska-Białej podróżnym przygrywać będą kapele jazzowe, a na miejscu czeka ich jazzowa impreza aż do rana. A wszystko w ramach festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa, na którą organizatorzy chcą przyciągnąć jak najwięcej Krakusów.

Pamiętacie państwo Pociąg Papieski, który latem przewoził turystów z Krakowa do Wadowic? Podróże te miały charakter religijny, bo prowadziły szlakiem Jana Pawła II. W najbliższy piątek Pociąg Papieski zastukocze jednak w rytmie jazzu. Z religijnego przemieni się w jazzowy, a dokładniej "Pociąg do jazzu". Wydarzenie to wpisane jest w program wielkiego festiwalu Lotos Jazz Festival - Bielska Zadymka Jazzowa, który już w środę rozpocznie się w Bielsku-Białej.

- Naszego festiwalu nie realizują instytucje, ale ludzie. Muzycy, plastycy, poeci, którzy przychodzą do nas z rozmaitymi pomysłami i sami pomagają. Podobnie było teraz. Padł pomysł, wsparła nas Fundacja Rozwoju Miasta Bielska-Białej i w piątek ruszamy - zdradza Jerzy Batycki, dyrektor festiwalu.

Na pokładzie "Pociągu do jazzu" królować będzie nowoczesny jazz w wykonaniu formacji Michał Wierba Quintet, czyli laureata konkursu Bielskiej Zadymki Jazzowej z 2008 r. Zaśpiewa też krakowska wokalistka Kaja Karaplios.

- Pociąg Papieski wyposażony jest w sprzęt multimedialny i grzechem byłoby tego faktu nie wykorzystać. Dlatego czas podróży pasażerom umilać będzie nie tylko wykonywana na żywo muzyka, ale też prezentacje archiwalnych koncertów i festiwalowych nagrań, m.in. kapitalnego amerykańskiego wokalisty Ala Jarreau oraz krakowskiego zespołu Laboratorium - dodaje Batycki.

W Bielsku-Białej fanów jazzu czeka całonocna impreza, którą rozpocznie zespół genialnego francuskiego trębacza Erika Truffaza. Zaraz po nim zagrają miksujący jazz DJ Dusty oraz DJ Igor z formacji Skalpel.

Bilety na "Pociągu do jazzu" można zarezerwować na stronie www.rezerwacja.przystanek.beskidy.pl oraz pod numerem telefonu (33) 496 01 50. Na pierwsze dziesięć osób, które zgłosi się w piątek do pociągu z aktualnym wydaniem "Gazety", czekać będą darmowe bilety na przejazd oraz wejściówki na całonocny koncert Bielskiej Zadymki Jazzowej.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków

Dodaj nową wypowiedź
lub Zaloguj się jako użytkownik serwisu Wikidot.com
(nie będzie opublikowany)
- +
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License