(GW) Kolejowy wagon-kino z Sopotu do Zakopanego

Specjalny kolejowy wagon-kino udostępniony przez PKP Intercity będzie od 1 lipca do 31 sierpnia kursował po Polsce, podłączony do pociągów na trasie Sopot-Zakopane. Jest to element projektu Orange. Kino Letnie, który przedstawiono w poniedziałek w Warszawie.

Oglądanie filmów w wagonie będzie bezpłatne - jedyne, co potrzebne, by wejść do mobilnej sali kinowej, to ważny bilet na przejazd pociągiem. Na całej trasie pociągów pokazywanych będzie kolejno od 4 do 6 filmów, w wersji z lektorem - powiedział Adamski.

W repertuarze są produkcje polskie i zagraniczne, m.in. "To nie tak jak myślisz, kotku", "Ile waży koń trojański?", "Slumdog. Milioner z ulicy", "Moje wielkie greckie wesele", "Pulp Fiction", "Vicky Cristina Barcelona", "Między słowami", "P.S. Kocham Cię", "Iluzjonista", "Kobiety". Adamski poinformował, że w wagonie prezentowane będą filmy "o letnim, ciepłym, przyjaznym charakterze". "Nie pokażemy horrorów, filmów ze zbyt dużą dawką przemocy, czy erotyki" - tłumaczył.

Drugim elementem projektu "Orange. Kino Letnie" będą organizowane od 1 lipca do 31 sierpnia pokazy filmów w kinach "stacjonarnych" w Sopocie i Zakopanem. Również te projekcje będą bezpłatne. W Sopocie letnie kino będzie funkcjonowało na molo; widzowie obejrzą filmy, siedząc na leżakach plażowych. Z kolei w Zakopanem kino będzie działało na placu Niepodległości w pobliżu Krupówek - tam publiczność zasiądzie na góralskich ławach. W kinach stacjonarnych prezentowane będą te same filmy - i o tej samej porze - które obejrzy publiczność w pociągach.

Szczegółowe informacje o repertuarze "Orange. Kina Letniego" są dostępne na stronie internetowej www.orangekinoletnie.wp.pl.

Jak przypomniano na poniedziałkowej konferencji - w której udział wzięli wiceprezydent Sopotu Wojciech Fułek i wiceburmistrz Zakopanego Jan Gąsienica Walczak - Sopot i Zakopane od ponad 50 lat są miastami partnerskimi. Nazywane letnią i zimową stolicą Polski, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem turystów.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków

Dodaj nową wypowiedź
lub Zaloguj się jako użytkownik serwisu Wikidot.com
(nie będzie opublikowany)
- +
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License