Gliwice-Lubliniec - nieprawidłowa cena biletu

Od nowego rozkładu dwie pary pociągów IR przejeżdżają towarową trasą Pyskowice-Lubliniec. Skraca się tym samym czas podróży z Lublińca do Gliwic czy Katowic. Wszystko fajnie tylko, że… Przewozy Regionalne naciągają pasażerów na większe koszty niż to wynika z ilości kilometrów.

File001.jpg

Przy zakupie biletu na trasę Gliwice-Lubliniec otrzymuje się w kasie bilet na odległość taryfową 79 km. Ale wyżej wymienioną trasą kilometrów jest około 50. W przypadku pociągu IR różnica w cenie to około 3zł (około 25% więcej). Podobny problem mogą mieć osoby jadące z Krakowa do Poznania trasę przez Lubliniec, Kluczbork. Z powodu błędnego naliczania mogą przeskoczyć "widełki taryfowe" i zapłacić drożej niż powinni.

Obok prezentuję pismo, które otrzymałem z PR. Wynika z niego, że błąd ten jest niezawiniony przez przewoźnika. Kto za to odpowiada - nie wiem. Ale warto by było aby ten problem został jak najszybciej rozwiązany.

Masz swoje uwagi dotyczące Przewozów Regionalnych? Prześlij je na adres: lp.moc.r-p|eciwotak.rp#lp.moc.r-p|eciwotak.rp - może to zmobilizuje PR do szybszych reakcji na niedogodności.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License