(DZ) Komunikacja w Będzinie będzie ograniczona

Od piątku wiadomo już oficjalnie o zmianach w ruchu tramwajowym na terenie Będzina, które wprowadzone zostaną 1 marca. Ulotki z informacjami na ten temat pojawiły się także w wagonach.

- W informacjach napisaliśmy, komu mieszkańcy mogą zawdzięczać decyzję, że miasto zmienia się w skansen tramwajowy. A zawdzięczają to swoim władzom - mówi z rozgoryczeniem Andrzej Szmike, przewodniczący Sierpnia 80' w Tramwajach Śląskich i od trzydziestu lat mieszkaniec Będzina. Niestety, rozmowy związkowców z prezydentem i przedstawicielami miasta nic nie zmieniły.

- Nie tylko mieszkańcy osiedla Zamkowego, ale generalnie będzinianie będą mieli ograniczoną komunikację tramwajową. Prezydent mówił wprawdzie coś o busach, ale przecież to prywatni przewoźnicy! U nich bilety KZK GOP nie będą obowiązywały. I ludzie będą musieli dodatkowo za ten przewóz płacić - mówi Andrzej Szmike.

Jutro związkowcy chcą się jeszcze spotkać z przedstawicielami KZK GOP. Dopiero potem podejmą decyzję o ewentualnej pikiecie pod Urzędem Miejskim. Władze Będzina tłumaczą komunikacyjne ograniczenia względami finansowymi.

Od 1 marca najwięcej zmian będzie na trasie linii 27 i 28. Jeśli chodzi o linię 27 to nastąpi skrócenie trasy do relacji Sosnowiec Kazimierz-Sosnowiec Pogoń, z pominięciem odcinka Sosnowiec Pogoń - os. Zamkowe w Będzinie. Natomiast na linii 28 nastąpi skrócenie trasy do relacji Dąbrowa Górnicza Os. Kasprzaka - Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy. Odcinek Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy-Osiedle Zamkowe w Będzinie będzie obsługiwany tylko w godzinach szczytu - informuje Alodia Ostroch , rzeczniczka prasowa KZK GOP.

Krzysztof Sobański, dyrektor ds. przewozów KZK GOP uspokaja, że mieszkańcy osiedla Zamkowego mogą jeździć do Sosnowca tramwajem 24, który od niedawna jeździ do zajezdni na tym osiedlu. Zwiększono tu też częstotliwość kursów w soboty i niedziele. Zmiany są też na linii 22. Tramwaj będzie kursował nie co 10 a co 20 minut. Zwiększona zostanie ilość kursów do Huty Katowice.Jedynie na trasie 21 nie ma zmian a drobne korekty godzin odjazdów wprowadzono na linii 26.

Źródło: Dziennik Zachodni

Dodaj nową wypowiedź
lub Zaloguj się jako użytkownik serwisu Wikidot.com
(nie będzie opublikowany)
- +
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License