(DZ) Będzin: Strażnicy przeprowadzą się na dworzec

Strażnicy miejscy w Będzinie za kilka dni przeprowadzą się z Urzędu Miejskiego na dworzec PKP w Będzinie. Tam będzie się mieściła ich nowa siedziba.

Mieszkańcy czekali na przeprowadzkę, bo na dworcu nie czuli się bezpiecznie. To miejsce, gdzie często dochodzi do kradzieży, bójek, wandalizmu. Uciążliwi są również pijani bezdomni. Zaczepiają nie tylko pasażerów, ale i osoby korzystające z podziemnego przejścia pod dworcem.

- Myślałem, że do tej przeprowadzki nigdy nie dojdzie. Centrum miasta, całe śródmieście, to trudne dzielnice. A okolice dworca takie, że czasem chodziło się tam z duszą na ramieniu. Nie mówiąc już o przechodzeniu przez sam budynek dworca, który łączy dwie strony miasta. Mam nadzieję, że dzięki tej przeprowadzce, cały remont dworca nabierze rozpędu. No i przynajmniej będzie ktoś na miejscu, kto nie pozwoli na dewastację tego, co zostanie odnowione - mówi Jan Karczek.

Zanim strażnicy wprowadzą się do nowej siedziby, dworcowe pomieszczenia trzeba było przebudować.
Niezbędne było doprowadzenie łączności radiowej, założenie systemu zabezpieczenia budynku oraz montaż sieci telefonicznej.

W związku z przeprowadzką, zmianie ulegną też numery telefonów. Do dyżurnego straży miejskiej będzie można dzwonić na numer telefonu 032 710-46-90. Strażnicy mają także swoją skrzynkę internetową. Można pisać na adres e-mailowy: lp.nizdeb.mu|aksjeimzarts#lp.nizdeb.mu|aksjeimzarts Komfort pracy strażników po przeprowadzce znacznie się poprawi, bo będą mieli do dyspozycji więcej pomieszczeń. Będą tam m.in. szatnie dla strażników, aneks kuchenny, pokój dyżurnego, pokój z monitoringiem, księgowość i archiwum oraz gabinet komendanta.

- Na dole posterunku jest dyżurka, w której będzie można zastać dyżurnego strażnika przez 24 godziny na dobę. Zakładamy także monitoring. Na razie system jest częściowy, ale do końca roku kamery będą już na całym dworcu i peronach. Bardzo cieszymy się z tej przeprowadzki i nowych pomieszczeń - przyznaje Arkadiusz Dusiński, komendant Straży Miejskiej w Będzinie. - Dzięki temu będziemy bliżej mieszkańców i sami będziemy bardziej widoczni, a co za tym idzie, skuteczniejsi - deklaruje komendant.
Dworzec został wydzierżawiony miastu w 2006 roku na 29 lat. Będzie remontowany.

Źródło: Dziennik Zachodni

Dodaj nową wypowiedź
lub Zaloguj się jako użytkownik serwisu Wikidot.com
(nie będzie opublikowany)
- +
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License