Dezinformacja pasażerów w związku ze zmianami czasowymi w RJ

Przeglądając elektroniczny rozkład jazdy pociągów pod kątem zmian jakie pojawiły się w związku z pracami torowymi na odcinu Tychy - Pszczyna w dniach 2 - 10 luty, okazuje się, że nie wszystkie pociągi mają te zmiany uwzględnione!

Znalazłeś inne nieścisłości albo przykłady dezinformacji pasażera?
Napisz mejla na lp.pkp.rp|eciwotak.rp#lp.pkp.rp|eciwotak.rp i domagaj się poprawek.

Bulwersuje to o tyle, że chyba większość pasażerów korzysta właśnie z ERJP. Oto przykłady, które znalazłem po pobieżnej tylko lekturze:

  • pociąg nr 414 Zwardoń odjazd 432 Katowice przyjazd 727. Według rozkładu elektronicznego pociąg ten 3 lutego przyjedzie do Katowic o 729. Natomiast według zmian dostępnych na stronie PR i stanu faktycznego, pociag ten w Katowicach będzie o 801!. I ma dodatkowo 17 minutowy postój w Pszczynie. Co gorsza, kiedy ten pociąg jeździ wg normalnego rozkładu to jest on skomunikowany z pociągiem posp. "Krakowianka" i, o zgrozo, Internetowy rozkład dalej pokazuje to skomunikowanie pomimo jego braku.
  • W drugą stronę też kwiatek - osobówka nr 717 z Katowic do Żywca, odjazd z Katowic 1445. Według rozkładu internetowego jedzie jutro normalnie. Według stanu faktycznego pociąg jest odwołany na odcinku Katowice-Czechowice.

To nie wszystkie "uroki" zmian. Zgodnie z nimi odwołano całkowicie pociąg przyspieszony 70018 "Częstochowianin" z Bielska-Białej do Katowic (jakże trafna nazwa pociągu) kursujący na dwóch jednostkach, wobec czego jedyna mozliwość dostania się do Katowic pociągiem po 700 z Bielska to pociąg nr 416 z Rajczy do Katowic. W związku z tym czekała na niego dziś spora grupka pasażerów na peronie w Bielsku (w tym ja).

Jakież było zdziwenie, kiedy na peron wtoczył się pojedynczy EN57! Najbardziej dantejskie sceny były w Pszczynie, bo "dobili" do nas pasażerowie z odwołanego "Częstochowianina", odwołanego pociagu przyspieszonego z Ostravy i "zwyczajni" pasażerowie tej osobówki. Od Pszczyny korytarze nabite.

Mam nadzieję, że przeczyta to ktoś odpowiedzialny za zamieszczanie tych zmian w internecie.

Oto treść pisma jaką wysłałem do Śląskiego ZPR w tej sprawie, 2 lutego:

Zwracam się z zapytaniem, dlaczego elektroniczny rozkład jazdy pociągów, dostępny na www.rozklad-pkp.pl NIE ZAWIERA wszystkich zmian w kursowaniu pociągów, związanych z pracami torowymi na odcinku Tychy - Pszczyna w dniach 2 - 10 luty. Brak takich informacji poważnie dezorientuje pasażerów. Oto dwa przykłady rozbieżności jakie znalazłem (być może jest ich więcej):

  • pociąg nr 414 wg ERJP przyjeżdża jutro (tj 3 lutego) do Katowic o godzinie 7:29. Jest to ewidentna nieprawda. Wg zmian czasowych dostępnych na Państwa stronie pociąg ten jest w Katowicach o 8:01. Co gorsza, nieprawidłowa godzina w ERJP pokazuje możliwość przesiadki w Katowicach na pociąg pospieszny "Krakowianka" podczas gdy pociąg zgodnie ze zmianami w rozkładzie takiego skomunikowania nie posiada
  • pociąg nr 717 z Katowic do Żywca, wg ERJP odjeżdża o 14:45 z Katowic. Według zmian czasowych jest ODWOŁANY na odcinku Katowice - Czechowice. Apeluję zatem o jak najszybsze zaktualizowanie ERJP pod kątem tych zmian, gdyż dostępność tych błędnych informacji powoduje szkodliwą dezinformację pasażerów.

Dodatkowo również chciałem zgłosić skargę na skandaliczny skład pociągu jaki kursował dziś z pociągiem 416 rel. Rajcza - Katowice. Wiedząc, że odwołany jest pociąg 70018 i 3050 i siłą rzeczy pociąg 416 przejmie tych pasażerów, puszczono w trasę POJEDYNCZY EZT! Zapełnienie tego pociągu w Pszczynie, w momencie kulminacyjnym, wynosiło ok 150%! Jest to skandaliczne niedopatrzenie - ufam, że taka sytuacja nie powtórzy się w przyszłości.

  • 9 marca otrzymałem odpowiedź ze Śląskiego ZPR (kliknij w obrazek aby powiększyć i przeczytać)
pismopr.jpg
Dodaj nową wypowiedź
lub Zaloguj się jako użytkownik serwisu Wikidot.com
(nie będzie opublikowany)
- +
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License