Czy urzędnicy wiedzą wszystko o wspólnym bilecie?

Tym razem proponujemy treść listu do Urzędu Marszałkowskiego w sprawie wspólnego biletu. Urząd Marszałkowski na pytanie czy poprosi profesora z Katedry Transportu AE w Katowicach (twórcę dawnego biletu ATP) o konsultacje w sprawie wspólnego biletu odpowiedział, że "nie zwrócił się o taką opinię".

marszalek_nie_jest_zainteresowany_konsultacjami.jpg

Działaj!
Wyślij kolejny list do Urzędu Marszałkowskiego w sprawie wspólnego biletu.
(treść przedstawiona poniżej)

Zobacz też: poprzednie listy wysyłane do KZK GOP, PR oraz UM

Pytanie dotyczyło także innych osób zajmujących się komunikacją. Wygląda, że Urząd Marszałkowski posiada wystarczającą wiedzę w tym temacie. Jednak można mieć co do tego pewne wątpliwości czytając pytania zadane pasażerom

Aby być pewnym czy urzędnicy wiedzą o co chodzi proponujemy wysłanie listu do nich o treści zamieszczonej poniżej.

List do Urzędu Marszałkowskiego - 3 wersja

Do: lp.noiger-aiselis|airalecnak#lp.noiger-aiselis|airalecnak
Witam,

Urząd Marszałkowski kilka tygodni temu wysłał prośbę do pasażerów komunikacji miejskiej o odpowiedź na pytania dotyczące wspólnego biletu. Czy od tego czasu, w sprawie biletu autobusowo-tramwajowo-kolejowego, nastąpiły jakieś rozstrzygnięcia/zmiany stanowisk/ustalenia. Jeżeli tak, to jakie? A jeżeli nie, to kiedy można się takich spodziewać. Jakie działania do tej pory podjął Urząd Marszałkowski w tej sprawie?

Proszę też o wyjaśnienie czy Urząd Marszałkowski posiada dostateczna wiedzę na temat wprowadzenia/dofinansowania wspólnego biletu? Proszę na to pytanie udzielić odpowiedzi w związku z brakiem konsultacji UM z osobami związanymi zawodowo komunikacją (taka informacja została zawarta w piśmie ZN.TK-0560/13/09 z 30 kwietnia). Jakich informacji brakuje, że do tej pory nie został wprowadzony.
Proszę też o odpowiedź czy Urząd Marszałkowski dostrzega korzyści dla pasażerów oraz systemu komunikacji płynące z wprowadzenia biletu wspólnego. Proszę też o wymienienie tych korzyści.

Liczę, że Urząd Marszałkowski będzie w stanie przygotować wraz z KZK GOP oraz PKP PR korzystną ofertę dla pasażerów Województwa Śląskiego. Mam nadzieję, że nastąpi to w miarę krótkim czasie.

Proszę o odpowiedź na pytania zawarte w liście w trybie informacji publicznej.

Pozdrawiam,
Imię i Nazwisko
Adres domowy

Pamiętaj o podaniu swoich danych oraz adresu domowego - wtedy urzędnicy są zobowiązani do wysłania odpowiedzi na list.

Pamiętaj, że możesz też samodzielnie napisać list. Możesz też zaproponować nam sposób w jaki możemy rozmawiać z urzędnikami - tak aby byli gotowi do wprowadzenia biletu wspólnego.

Dodaj nową wypowiedź
lub Zaloguj się jako użytkownik serwisu Wikidot.com
(nie będzie opublikowany)
- +
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License