(GW) Chcesz pociągów? Wstąp do OKOK

Zaczynamy dyskusją nad rozkładem jazdy pociągów na rok 2009/2010. Przyłączcie się - apeluje stowarzyszenie, którego kampania dopomogła w przywróceniu 1 marca części zlikwidowanych połączeń.

Rozkład Jazdy 2009/2010 - podyskutuj na temat nowego rozkładu jazdy.

- Ostatnia korekta rozkładu znacząco poprawiła komunikację Częstochowy z Katowicami - jeśli porównać z tym, co było między 10 stycznia a 28 lutego. Jednak pociąg przyspieszony Częstochowa - Bielsko Biała o godz. 15.20 na odcinku do Katowic kursuje tylko w dni robocze. A jest bardzo potrzebny w weekendy: dla uczniów i studentów zaocznych. Walczymy więc dalej. Przyłączcie się do nas - zachęca Przemysław Siemion, który prowadzi "częstochowską" stronę w serwisie Obywatelskiego Komitetu Obrony Kolei Województwa Śląskiego www.kolej.wikidot.com.

Tę zmianę można jednak przeprowadzić od ręki. OKOK myśli więc o kolejnym rozkładzie, który wejdzie w życie w grudniu. Marzec jest bowiem czasem konsultacji, które w poprzednich latach organizatorzy (w tym wypadku urząd marszałkowski) traktowali po macoszemu.

OKOK przeanalizował m.in. ofertę na linii Częstochowa - Katowice - Gliwice. Postuluje, by pociągi kursowały w stałych odstępach czasu, co godzinę, a w szczycie jeszcze częściej. Za mało jest kursów weekendowych, a pociągi są za krótkie. Stowarzyszenie zwraca też uwagę na pociągi przyspieszone relacji Częstochowa - Katowice - Bielsko-Biała, które miały scalać województwo, cieszyły się bardzo dużą popularnością, a mimo to padły ofiarą cięć.

W stosunku do innych częstochowskich linii potrzebny jest - zdaniem OKOK - remont torowiska i zwiększenie prędkości na odcinku Częstochowa - Koniecpol, a także zwiększenie liczby połączeń z Częstochowy do Krakowa. Każdy może o tym napisać do finansującego przewozy marszałka województwa - jego adres mailowy znajduje się na stronie www.kolej.wikidot.com.

"Oleńka" w kwietniu

Od 1 kwietnia InterCity "Odra" z Warszawy do Wrocławia przestanie jeździć przez Częstochowę, ale jednocześnie pospieszna "Oleńka", kończąca dotąd bieg w Opolu, pojedzie do stolicy Dolnego Śląska.

Źródło: Gazeta Wyborcza Częstochowa

Dodaj nową wypowiedź
lub Zaloguj się jako użytkownik serwisu Wikidot.com
(nie będzie opublikowany)
- +
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License