Artykuły własne z bloga

Słaba promocja biletów strefowych

autor wpisu: (user deleted) 23 Jun 2009 14:26

Bilet strefowy w obrębie GOP-u został wprowadzony 1 września 2008 roku. Rejon obowiązywania został podzielony na 3 strefy: A, B i C (zobacz). Bilet jednorazowy uprawnia do przejazdu dowolną liczbą pociągów osobowych w obrębie danej strefy (lub stref) w czasie 2 godzin od godziny wpisanej na bilecie.

Połączenia InterREGIO

autor wpisu: (user deleted) 23 Jun 2009 09:33

InterREGIO to nowa kategoria pociągów uruchamianych od marca 2009r. przez samorządową spółkę PKP PR. Stanowi ona bardzo ciekawą alternatywę wobec połączeń uruchamianych przez PKP Intercity.

Promocja "Połączenie w dobrej cenie" w woj. śląskim oraz oferta "Sąsiedzi"

autor wpisu: adasadas 22 Jun 2009 18:36

PKP Przewozy Regionalne od pewnego czasu mają obniżone ceny biletów na niektóre trasy kolejowe (tzw. "Połączenie w dobrej cenie"). Niedawno w woj. śląskim tą promocją zostały objęte kolejne trasy: Katowice-Olkusz, Żywiec-Sucha Beskidzka. Zachęcamy do informowania o tych ofertach mieszkańców i pasażerów!

ZTZ z Rybnika prosi o propozycje rozkładu PKP

autor wpisu: adasadas 17 Jun 2009 12:43

Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku umieścił na swoich stronach prośbę o zgłaszanie propozycji do nowego rozkładu kolejowego dla okolic Rybnika. Wygląda, że tym razem z większą uwagę będą rozpatrywane propozycje pasażerów komunikacji.

Czerwcowa korekta rozkładu jazdy

autor wpisu: (user deleted) 16 Jun 2009 14:04

Dnia 26 maja 2009r. wysłaliśmy do UMWŚ następujący wniosek:

List do Centrali PR w sprawie wspólnego biletu

autor wpisu: adasadas 10 Jun 2009 12:07

Kolejny etap walki o wspólny bilet. Tym razem wysyłamy listy do Centrali PKP PR - wg informacji z UMWŚ tam powinna zostać podjęta decyzja w tej sprawie. Oprócz tego prezentujemy 3 listy z Urzędu Marszałkowskiego. Zachęcamy do wysyłania listów.

Pisma otrzymane od UMWŚ

autor wpisu: (user deleted) 08 Jun 2009 09:07

Dnia 20 maja 2009r. wysłaliśmy do UMWŚ wniosek o inf. publiczną:

Regres kolei regionalnej w woj. śląskim

autor wpisu: (user deleted) 08 Jun 2009 08:01

Mija pięć lat od kiedy samorządy zamawiają pociągi w PKP PR i płacą za to wcale niemałe pieniądze. Niestety na Śląsku to pięć lat straconych. Jedyne co w tym okresie zrobiono to przetrzebiono rozkłady jazdy i poskracano składy pociągów…

PROŚBA DO KONDUKTORÓW

autor wpisu: SLWSLW 07 Jun 2009 02:12

Pilnie poszukuję sprawcy kradzieży dokonanej dnia 06.06.2009r w Zawierciu. Sprawca skradł kartę kredytową i zdążył wyczyścić mi konto bankowe. Z informacji jakie posiadam często przemieszcza się pociągami bez biletu na tzw bilety kredytowe.

List w sprawie błędów w Hafasie

autor wpisu: (user deleted) 31 May 2009 11:38

Ponizej przedstawiamy pismo, jakie zostało przez nas wysłane do Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Zaprotestuj przeciwko likwidacji linii tramwajowych w Gliwicach

autor wpisu: adasadas 22 May 2009 18:44

Prezydent Gliwic zgłosił wniosek o likwidacje linii tramwajowej w tym mieście. Postanowiliśmy przyłączyć się do sprzeciwu tej likwidacji. Proponujemy wysłanie listu do Prezydenta Gliwic. Może w taki sposób uda się zmienić jego decyzję…

Czy urzędnicy wiedzą wszystko o wspólnym bilecie?

autor wpisu: adasadas 17 May 2009 11:01

Tym razem proponujemy treść listu do Urzędu Marszałkowskiego w sprawie wspólnego biletu. Urząd Marszałkowski na pytanie czy poprosi profesora z Katedry Transportu AE w Katowicach (twórcę dawnego biletu ATP) o konsultacje w sprawie wspólnego biletu odpowiedział, że "nie zwrócił się o taką opinię".

Nowe przystanki w Tychach - uwagi

autor wpisu: adasadas 04 May 2009 17:19

Miasto Tychy ogłosiło przetarg na wykonanie projektów budowlanych dla 4 stacji SKR na terenie miasta. Proponujemy zapoznanie się z projektem oraz przesłanie do urzędu swoich uwag. Propozycje uwag poniżej.

Rzecznik KZK GOP o akcji dot. wspólnego biletu + polemika

autor wpisu: adasadas 28 Apr 2009 16:45

Poniżej przedstawiamy felieton pani Alodii Ostroch w kwartalniku Komunikacja. Jest to rzeczniczka KZK GOP-u. Poniżej znajduje się też polemika.

Korespondencja w sprawie wspólnego biletu

autor wpisu: adasadas 27 Apr 2009 16:52

Od kilku tygodni na stronie prowadzimy akcję wysyłania listów w sprawie wprowadzenia wspólnego biletu KZK GOP-PKP PR. Dziś przedstawimy korespondencję pomiędzy KZK GOP, PKP PR oraz Urzędem Marszałkowskim, którą udało się otrzymać z KZK GOP.

Założenia Urzędu Marszałkowskiego do nowego rozkładu kolejowego

autor wpisu: adasadas 16 Apr 2009 06:06

Urząd Marszałkowski przyjął uchwałę dotyczącą założeń do nowego rozkładu kolejowego 2009/2010. Uchwała została podjęta parę dni po wysłaniu przez OKOKŚ listu o informację czy takie założenia istnieją.

Dyskusja w Gliwickim UM - o komunikacji miejskiej

autor wpisu: adasadas 01 Apr 2009 18:07

2 kwietnia w gliwickim Urzędzie Miejskim o godzinie 15 odbędzie się dyskusja dotycząca koncepcji transportu publicznego w Gliwicach (m.in. przyszłości tramwajów, a także ewentualnych inwestycji w połączenie kolejowe w Gliwicach). Zachęcamy tych, którzy mogą do wzięcia udziału w tym spotkaniu i aktywne zabierania głosu.

Listy z UM oraz PR - do poczytania...

autor wpisu: adasadas 29 Mar 2009 18:59

Urząd Marszałkowski oraz Przewozy Regionalne otrzymują od nas wiele listów czy też pism dotyczących różnych spraw. Czasami nawet odpowiedź dostaniemy… Zachęcam do przeczytania 2 listów.

Urząd Marszałkowski w sprawie wspólnego biletu

autor wpisu: adasadas 23 Mar 2009 19:13

Urząd Marszałkowski po długim okresie ciszy wreszcie napisał odpowiedź dotyczącą prac dotyczących wspólnego biletu. Poniżej prezentujemy jej treść oraz proponowaną odpowiedź - Urząd Marszałkowski liczy na to, że pasażerowie wiedzą czego im potrzeba i prosi o odpowiedź na kilka pytań.

Pozywne informacje dotyczące czasowych zmian rozkładów

autor wpisu: adasadas 20 Mar 2009 15:33

Można zauważyć w ostatnich dniach dwie rzeczy dzięki, którym PKP Przewozy Regionalne może stać się bardziej przyjazne pasażerom. Chodzi o sposób przedstawiania informacji dotyczących zmian rozkładu, a także prośba o honorowanie biletów pomarańczowych w autobusach do Katowic.

Dodaj nowy wpis

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License