Artykuły własne z bloga

Gliwicka kolejka po roku od pomysłu

autor wpisu: adasadas 23 Jul 2010 23:54

Prezydent Gliwic, Zygmunt Frankiewicz w zeszłym roku w czasie przygotowań do likwidacji linii tramwajowej przez miasto zapowiedział utworzenie kolei miejskiej łączącej Sośnicę z Łabędami. Przyjrzyjmy się co wykonano aby takie połączenie utworzyć? Urząd Miejski zamówił wstępne opracowanie zasadności utworzenia takiego połączenia. Możemy w nim przeczytać o sytuacji komunikacyjnej Gliwic (oraz Pyskowic), przybliżonym położeniu przystanków kolejowych (istniejące: Łabędy, Gliwice, oraz nowych: Os. Kopernika, Zabrska, Sośnica). Są także wyliczenia kosztów tego finansowych uruchomienia (bardzo optymistyczne). Znajduje się też ważne zdanie: wspólny bilet autobus miejski – kolej (jeden z kluczowych warunków powodzenia przedsięwzięcia).

Gwarancja Flirtów

autor wpisu: adasadas 19 Mar 2010 16:30

Flirty zakupione przez Urząd Marszałkowski a wykorzystywane na linii SKR Katowice-Tychy Miasto mają pecha. Często zdarza im się nie jeździć. Poniżej prezentuję pismo z UM dotyczące ostatnich postojów.

Czasowe odwołanie 7 par pociagów SKR (Tychy-Miasto - Katowice)

autor wpisu: adasadas 20 Feb 2010 20:47

Śląski Zakład Przewozów Regionalnych w Katowicach informuje, że od 22 lutego do 31 marca 2010 odwołuje kursowanie niżej wymienionych pociągów REGIO na odcinkach:

Zintegrowany bilet - czy w końcu zostanie wprowadzony?

autor wpisu: adasadas 29 Jan 2010 10:17

Urząd Marszałkowski oraz  KZK GOP informują o planach wprowadzenia biletu zintegrowanego w aglomeracji śląskiej. Jakie są założenia tego rozwiązania taryfowego, które wynikają z otrzymanych listów? I czy będzie to korzystne dla pasażerów?

Zmiany tymczasowe na trasie Gliwice-Katowice w lutym

autor wpisu: adasadas 26 Jan 2010 22:27

Na początku lutego na trasie Gliwice-Katowice-Sosnowiec zostanie wprowadzony tymczasowy rozkład jazdy. Związane jest to prawdopodobnie z robotami torowymi/sieciowymi. Część pociągów osobowych zostanie odwołanych w tych dnia (2-14 lutego), część pojedzie trasą objazdową przez Bytom. Zmienią się też godziny odjazdów poszczególnych połączeń.

Gliwice-Lubliniec - nieprawidłowa cena biletu

autor wpisu: adasadas 26 Jan 2010 17:41

Od nowego rozkładu dwie pary pociągów IR przejeżdżają towarową trasą Pyskowice-Lubliniec. Skraca się tym samym czas podróży z Lublińca do Gliwic czy Katowic. Wszystko fajnie tylko, że… Przewozy Regionalne naciągają pasażerów na większe koszty niż to wynika z ilości kilometrów.

Wywiad z prezesem Przewozów Regionalnych

autor wpisu: adasadas 26 Jan 2010 16:25

Zachęcam do przesłuchania wywiadu przeprowadzonego przez dziennikarza Radia Plus Opole z Prezesem Przewozów Regionalnych. Z 20 minutowej rozmowy dowiemy się wiele o pociągach IR, planowanych zakupach taboru, zmianach w PR, nowych rozkładach, finansach PR. Jest też informacja o dobrym przyjęciu nowego rozkładu w woj. śląskim.

Zawieszone pociągi z powodu mrozów

autor wpisu: adasadas 12 Jan 2010 22:43

zmiany.jpg

Co dalej ze wspólnym biletem?

autor wpisu: adasadas 07 Jan 2010 20:51

W GOP-ie pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej mają gorsze warunki do podróżowania od mieszkańców innych aglomeracji (np. trójmiejskiej czy warszawskiej). Jednym z palących problemów jest brak wspólnego biletu z koleją.

Zaproszenie na spotkanie ze ŚZPR we wtorek 5 stycznia 2010

autor wpisu: adasadas 02 Jan 2010 20:27

Śląski Zakład Przewozów Regionalnych w Katowicach zaprasza wszystkich zainteresowanych pasażerów, miłośników kolei i przedstawicieli stowarzyszeń oraz organizacji działających na rzecz kolei na spotkanie, dotyczące rozkładu jazdy pociągów pasażerskich 2009/2010 kursujących na terenie województwa śląskiego.

Nie KZK GOP -akcja przeciwko podwyżkom biletów

autor wpisu: adasadas 26 Dec 2009 12:25

Mieszkańców GOP-u zachęcam do zainteresowania się akcja pasażerów walczących o lepszą komunikację KZK GOP. Na stronie niekzkgop.pl można zapoznać się z postulatami. Poniżej treść ze strony.

Bilety strefowe ważne w InterRegio

autor wpisu: adasadas 13 Dec 2009 22:06

Na odcinku Gliwice-Katowice od nowego rozkładu jest kilkanaście połączeń InterRegio. Będą w nich ważne bilet na pociągi Regio (osobowe). Szczegóły opiszę dalej:

Czas na przesiadkę w Katowicach wynosi...

autor wpisu: adasadas 10 Dec 2009 18:09

Od nowego rozkładu jazdy pojawi się więcej połączeń w GOP-ie. Problemem jest jest jednak znalezienie szybkich połączeń z przesiadkami. Mimo ich istnienia rozkład internetowy ich nie wskazuje.

Liniowe rozkłady jazdy pociagów w woj. śląskim!

autor wpisu: adasadas 07 Dec 2009 08:36

Przewozy Regionalne chyba wzięły sobie do serca dbanie o pasażerów. I od dzisiaj można ze strony PR pobierać liniowe rozkłady jazdy pociągów regionalnych :) Gotowe do wydruku.

Rozkład jazdy pociągów - już prawie dostępny

autor wpisu: adasadas 05 Dec 2009 09:10

Od 4 grudnia na stronie Przewozów Regionalnych pojawiają się tabele z Sieciowym Rozkładem Jazdy Pociągów (zawierające wszystkich przewoźników). Zachęcam do sprawdzenia czy w interesujących nas tabelach coś się zmieniło.

Katowice ogłosiły przetarg na opracowanie nowych przystanków SKR

autor wpisu: adasadas 04 Dec 2009 20:53

Wygląda na to, że zaczyna się coś powoli dziać… UM Katowice ogłosiły przetarg na "Wykonanie opracowania pn. „Szybka Kolej Regionalna Tychy - Dąbrowa Górnicza etap I Tychy Miasto - Katowice ” - opracowanie koncepcji programowo - przestrzennej oraz studium komunikacyjnego.". Termin złożenia ofert to 15 grudnia. Termin wykonania: 6 miesięcy.

SKM Gliwice-Sosnowiec od nowego rozkładu?

autor wpisu: adasadas 26 Nov 2009 08:19

Wg danych zamieszczonego na stronie bahn.de od nowego rozkładu będą bezpośrednie połączenia z Sosnowca do Gliwic (rozpoczynające w Sosnowcu). Czyżby to początek SKM w GOP?

Refinansowanie flirtów - o co chodzi

autor wpisu: adasadas 21 Nov 2009 08:04

W Gazecie Wyborczej pojawił się artykuł dotyczący dofinansowania 5 kolejnych flirtów, które okazały się czterema starymi i jednym nowym. Postaram się wytłumaczyć o co chodzi.

Prędkość na Tarnowskie Góry - Nakło Śląskie - odpowiedzi

autor wpisu: adasadas 20 Nov 2009 17:14

Od dłuższego czasu pociągi osobowe na odcinku Tarnowskie Góry - Radzionków jeżdżą 20 km/h. W kwietniu maju tor był remontowany (TG - Nakło) i prędkość została zwiększona do 40km/h. Ale pociągi nie miały zmienionego rozkładu. Co dalej?

strona 1 z 512345następna »

Dodaj nowy wpis

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License