Wszystkie wpisy

Reklamacja dot. odwołania pociągu do Ostrawy w dniu 6 lipca

autor wpisu: adasadas 11 Jul 2009 07:27

Zachęcamy do przeczytania reklamacji wysłanej przez pasażerkę podróżującą pociągiem z Wolbromia do Pragi. Została wysłana ona do Przewozów Regionalnych oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

(GW) Tajniacy wyruszają w podróż letnim pociągiem

autor wpisu: (user deleted) 10 Jul 2009 21:32

W mundurach i po cywilnemu policjanci wkraczają do pociągów, by walczyć z wakacyjną plagą kieszonkowców. Z kolei pogranicznicy będą wraz z pasażerami podróżować krakowskim szynobusem.

(GW) Kolejowy wagon-kino z Sopotu do Zakopanego

autor wpisu: (user deleted) 10 Jul 2009 21:30

Specjalny kolejowy wagon-kino udostępniony przez PKP Intercity będzie od 1 lipca do 31 sierpnia kursował po Polsce, podłączony do pociągów na trasie Sopot-Zakopane. Jest to element projektu Orange. Kino Letnie, który przedstawiono w poniedziałek w Warszawie.

Najbardziej luksusowy pociąg świata w Krakowie

autor wpisu: (user deleted) 10 Jul 2009 21:25

Orient Express - najbardziej luksusowy pociąg świata - przyjechał do Krakowa. Liczący 15 biało-granatowych wagonów kolos wyjechał w czwartek z Wenecji, jechał przez Budapeszt i Pragę.

Odpowiedź UMWŚ w sprawie usterek Flirtów

autor wpisu: (user deleted) 10 Jul 2009 06:03

Liczne usterki "Flirtów" kursujących na linii Tychy Miasto-Katowice wywołały nasze ogromne zaniepokojenie, a także pytanie o jakość pracy serwisu Stadlera. Postanowiliśmy wysłać w tej sprawie pismo do UMWŚ, który jest właścicielem nowych pojazdów.

(DZ) Będzin: chcą odwołać prezydenta

autor wpisu: (user deleted) 10 Jul 2009 05:29

W piątek do komisarza wyborczego ma trafić drugi już wniosek o rozpoczęcie procedury związanej z organizacją referendum w sprawie odwołania Radosława Barana z funkcji prezydenta Będzina.

(DZ) Nowe pociągi przyjadą na Śląsk z Bydgoszczy

autor wpisu: (user deleted) 09 Jul 2009 08:24

Bydgoska PESA zgarnęła kontrakt na dostawę ośmiu nowoczesnych pociągów, które dołączą do czwórki kursujących od grudnia na trasie Katowice -Tychy Miasto "Flirtów".

(TVS) Coraz bliżej do odwołania Frankiewicza!

autor wpisu: (user deleted) 09 Jul 2009 07:49

Już ponad połowa podpisów do referendum została zebrana. By odwołać prezydenta Gliwic - Zygmunta Frankiewicza pomysłodawcy muszą zebrać ich 16 tysięcy. To co z początku wydawało się mało prawdopodobne przybiera realnych kształtów. Bo pod hasłem "Tak dla tramwajów" i "Nie dla Prezydenta" każdego dnia podpisuje się coraz więcej mieszkańców niezadowolonych z ostatnich decyzji Frankiewicza.

Mieszkańcy Gliwic, którzy nie potrafią pogodzić się z decyzją prezydenta wyrażają swoje niezadowolenie. - Dlaczego? Bo to jest ekologiczne bardziej. Mi się wydaję, że muszą być tramwaje w mieście - dużo osób jest starszych, którzy nie mogą chodzić - mówi Barbara Weniusz, mieszkanka Gliwic. Baner "Tak dla tramwajów" i "Nie dla Prezydenta" przyciąga co raz więcej mieszkańców, którzy liczą na to, że referendum o odwołanie prezydenta dojdzie do skutku. - Nie podoba mi się styl władzy naszego prezydenta przede wszystkim. Już ten tramwaj bym może jakoś przeżyła, ale arogancja władzy już mnie denerwuję po prostu - dodaje Halina Bawiredzka, mieszkanka Gliwic.

(PGK) Małopolska straciła szansę na budowę nowej linii

autor wpisu: (user deleted) 09 Jul 2009 07:28

Małopolska straciła szansę na szybką budowę nowej linii kolejowej, która usprawni ruch w stronę Słowacji i Zakopanego. Nasz region nie znalazł się w powstającym właśnie studium dla transeuropejskiego korytarza, łączącego porty Bałtyku i Adriatyku. Inwestycja zostanie poprowadzona przez Śląsk, który aktywniej za tym lobbował.

(DZ) Na lotnisko szybką koleją dopiero w 2013 roku

autor wpisu: (user deleted) 08 Jul 2009 10:37

Nie ma już złudzeń: szybką koleją z Katowic na lotnisko w Pyrzowicach pojedziemy dopiero po 2013 roku.

(RK) "Augustyn Kordecki" do wycięcia!

autor wpisu: (user deleted) 08 Jul 2009 10:34

Tylko do 12 grudnia 2009 roku będzie kursował pociąg pospieszny TLK „Augustyn Kordecki” z Gliwic do Warszawy Wschodniej. Po tym terminie pociąg łączący powiat olkuski ze stolicą zostanie zawieszony – takie złe informacje uzyskał poseł Jacek Osuch, w odpowiedzi na swoją interpelację złożoną jeszcze pod koniec kwietnia 2009 r.

(RK) Minister Grabarczyk w Tarnowskich Górach

autor wpisu: (user deleted) 08 Jul 2009 10:32

6 lipca w Tarnowskich Górach przebywał minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Został tam zaproszony przez Tomasza Głogowskiego, posła na Sejm RP.

(GW) Jakich biletów nie kupisz w kasie PKP

autor wpisu: (user deleted) 08 Jul 2009 10:30

Nieważne, czy rezerwacje miejsc w pociągach odbywają się na osobnych, czy wspólnych biletach, dobór miejsc jest zgodny z życzeniem klienta. Ale czy na pewno?

(GW) Gliwice: autobus za tramwaj tylko do granicy

autor wpisu: (user deleted) 08 Jul 2009 10:27

Autobusy, które zastąpią połączenia tramwajowe w Gliwicach, będą jeździły tylko do granicy z Zabrzem. Wyjadą na ulice najpewniej z początkiem września.

(GW) Dworzec do remontu. Będzie też taras i kawiarnia

autor wpisu: (user deleted) 08 Jul 2009 10:25

Kilka milionów złotych kosztować ma remont dworca kolejowego w Będzinie. Wandale raczej go nie zniszczą, bo swoje biuro będzie miała tu straż miejska.

(DZ) Na stradomskim dworcu kości leżą płytko pod ziemią

autor wpisu: (user deleted) 08 Jul 2009 10:22

Dobrze zachowane szczątki co najmniej trzech osób, znaleziono płytko pod ziemią w pobliżu rampy towarowej dworca kolejowego Stradom w Częstochowie.

Spotkanie z Przewodniczącym Sejmiku Województwa Śląskiego

autor wpisu: (user deleted) 08 Jul 2009 08:08

7 lipca 2009r. odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach spotkanie z Przewodniczącym Sejmiku Województwa Śląskiego, Panem Michałem Czarskim. Spotkanie dotyczyło projektu K190: koncepcji rewitalizacji kolei Śląska Cieszyńskiego i Bielska Białej (strona internetowa projektu: www.k190.pl).

Obradował OKOKŚ

autor wpisu: (user deleted) 05 Jul 2009 08:00

4 lipca 2009 r. w Kluczborku odbyły się nieoficjalne obrady członków Obywatelskiego Komitetu Obrony Kolei Województwa Śląskiego (OKOKŚ). Obrady zdominował aspekt oceny dotychczasowej działalności zarówno Komitetu, jak i organizatora kolei regionalnej:€Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Z Przewozami Regionalnymi na Festiwal im. Ryśka Riedla

autor wpisu: (user deleted) 03 Jul 2009 04:41

24 i 25 lipca po raz jedenasty odbędzie się Festiwal im. Ryśka Riedla, którego oficjalnym przewoźnikiem tradycyjnie są PKP Przewozy Regionalne. Dzięki temu powracający z imprezy uzyskają zniżkę na bilety kolejowe. A już teraz w kasach PKP PR na południu Polski można kupić opaski pełniące rolę wejściówki na festiwal.

(GW) Koleje wojują, a do stolicy coraz taniej

autor wpisu: (user deleted) 03 Jul 2009 04:32

Do Warszawy za 13 zł? Na wojnie cenowej między PKP Przewozy Regionalne i spółką PKP Intercity mogą skorzystać pasażerowie z Krakowa i okolic.

Dodaj nowy wpis

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License