Wszystkie wpisy

(GW) Nowy dworzec w Katowicach za 3 lata

autor wpisu: adasadas 23 Jul 2009 18:02

Firma Neinver za miliard złotych zmieni wygląd placu Szewczyka i hali głównej dworca PKP w Katowicach. Powstanie tu także ogromna galeria handlowa. Co ciekawe, projekt nie obejmuje przebudowy peronów i prowadzących do nich tuneli. Te PKP ma remontować w późniejszym terminie.

(TVS) PKP bez kasy!

autor wpisu: (user deleted) 22 Jul 2009 11:51

Podróżny przychodzi do kasy na dworcu, kupuje bilet i wsiada do pociągu. Scenariusz znany z większości polskich stacji kolejowych. Ale PKP szykuje podróżnym nowy serial. Głównym bohaterem będzie w nim konduktor.

(DZ) Tramwaje w Gliwicach: czy rozjadą Frankiewicza?

autor wpisu: (user deleted) 22 Jul 2009 11:45

Referendum to święte prawo demokracji, ale nie prowadzone takimi metodami - tak komentują radni działania inicjatorów odwołania Rady Miejskiej i prezydenta Gliwic.

Apel do wojewody w sprawie tramwajów gliwickich

autor wpisu: adasadas 21 Jul 2009 11:44

Zachęcamy do zapoznania się z apelem dotyczącym likwidacji linii tramwajowych w Gliwicach.

(GW) Katowicki dworzec - najtańszy w Polsce kibel

autor wpisu: (user deleted) 20 Jul 2009 09:39

Wnioski z zeszłorocznego rankingu polskich dworców kolejowych przygotowanego przez "Gazetę" wyciągnęła tylko toaleta w dolnym holu

(DZ) Chcą odwołać prezydenta za tramwaje

autor wpisu: (user deleted) 20 Jul 2009 09:31

Zbiórka podpisów do referendum w sprawie odwołania prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza i Rady Miejskiej jest na półmetku.

(RK) Moraczewski: InterREGIO się sprawdziły

autor wpisu: (user deleted) 20 Jul 2009 09:27

- Nadal mamy nadwyżki taborowe, ale dzięki uruchomieniu interREGIO są one coraz mniejsze. Ostatnie wyniki, jakie mieliśmy za te pociągi w połowie czerwca to 136 proc. pokrycia kosztów zmiennych - powiedział "Rynkowi Kolejowemu" Tomasz Moraczewski, prezes PKP PR.

Jak zniechęcić podróżnych do korzystania z usług PKP

autor wpisu: Darek181Darek181 18 Jul 2009 14:26

Przedstawiamy relację jednego z psażerów:

(GW) Śląskie chce kupić elfy. A to... pociągi widmo

autor wpisu: (user deleted) 14 Jul 2009 21:47

Nowe pociągi typu elf, które zamierza kupić województwo śląskie, budzą coraz więcej emocji. Te maszyny fizycznie jeszcze nie istnieją i nikt nie wie, jak będą się sprawować. - Dlaczego nie kupiliśmy flirtów, skoro sprawdziły się na śląskich torach? - zastanawiają się miłośnicy kolei.

(RK) Przewoźnicy kolejowi powinni inwestować w biletomaty

autor wpisu: (user deleted) 14 Jul 2009 12:43

W tym tygodniu na ręce ministra infrastruktury ma trafić interpelacja posła Jacka Osucha dotycząca „przygotowania dworców kolejowych do przyjęcia dużej ilości podróżnych podczas odbywających się w Polsce Mistrzostw Europy w piłkę nożną „Euro 2012””. Parlamentarzysta zwraca uwagę, że już teraz przewoźnicy kolejowi nie radzą sobie ze sprawną sprzedażą biletów, co generuje na dworcach długie kolejki do kas. Poseł Osuch proponuje więc powszechne wprowadzenie biletomatów.

"Śmierdzący" problem w Częstochowie

autor wpisu: (user deleted) 14 Jul 2009 09:58

Poniżej prezentujemy list, jaki niedawno został wysłany na adres naszego Komitetu.

(DZ) Dynamiczny rozkład, czyli męka pasażerów

autor wpisu: (user deleted) 14 Jul 2009 09:08

W samym środku sezonu wakacyjnego na dworcu PKP w Katowicach nie ma pociągu, który odjechałby o zaplanowanej godzinie.

(RK) PKP PR: Szymon Ruta zrezygnował

autor wpisu: (user deleted) 14 Jul 2009 09:05

Szymon Ruta, do niedawna członek zarządu i dyrektor finansowy spółki PKP Przewozy Regionalne, zrezygnował ze stanowiska. Według nieoficjalnych informacji, miał uczynić tak ze względu na wyniki audytu, przeprowadzonego w PKP PR. Rzecznik spółki, Piotr Olszewski, dementuje jednak te informacje.

(GW) Śląskie kupi nowoczesne pociągi. Gdzie pojadą?

autor wpisu: (user deleted) 14 Jul 2009 08:40

Prawdopodobnie bydgoska Pesa dostarczy osiem nowoczesnych pociągów dla naszego województwa. Decyzja zapadnie pod koniec lipca.

(GW) Złodzieje ukradli węgiel i zatrzymali pociągi

autor wpisu: (user deleted) 14 Jul 2009 08:37

Prawie 20 ton węgla ukradziono w nocy z soboty na niedzielę z pociągu w pobliżu stacji kolejowej w Mysłowicach. Wysypany z wagonów węgiel zablokował jedyny czynny tor. Pociągi pasażerskie miały kilkudziesięciominutowe opóźnienia.
Złodzieje, którzy napadli na pociąg krótko po północy, otworzyli pięć 30-tonowych węglarek. Jak oszacowali kolejarze, z wagonów na tory wysypało się mniej więcej 18-20 ton węgla. Trzy pociągi Intercity musiały korzystać z objazdów. Miały łącznie 260 minut opóźnienia.

List do UMWŚ w sprawie kas biletowych

autor wpisu: (user deleted) 12 Jul 2009 10:01

Zachęcamy do przeczytania listy wysłanego 12 lipca 2009 do Marszałka Województwa Śląskiego w sprawie likwidacji kas biletowych.

(RP) PKP Przewozy Regionalne zostaną podzielone

autor wpisu: (user deleted) 11 Jul 2009 15:09

Samorządowa spółka PKP Przewozy Regionalne ma 138 mln zł straty, która powstała w zeszłym roku. Audytorzy zalecają jej podział na 15 oddziałów – inaczej zadłużenie firmy będzie się powiększać

Czy po torach naszego województwa będą kursować "ELFY"?

autor wpisu: (user deleted) 11 Jul 2009 12:12

Jak wiemy przetarg na dostawę 8 nowoczesnych elektrycznych zespołów trakcyjnych ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego wygrała Pesa Bydgoszcz. Nowe składy będą kosztowały nas aż 187, 4 mln złotych (Unia Europejska pokryje 85% kosztów).

(DZ) Bój o duże pieniądze na nowe tramwaje dla Częstochowy

autor wpisu: (user deleted) 11 Jul 2009 11:43

Prawdziwy wyścig z czasem ruszył w częstochowskim magistracie. W czasie dwóch miesięcy urzędnicy muszą przygotować i złożyć u marszałka województwa śląskiego wnioski o dofinansowanie budowy nowej linii tramwajowej oraz kupno nowoczesnych tramwajów.

Urzędnicy z Opola pozazdrościli woj. śląskiemu?

autor wpisu: (user deleted) 11 Jul 2009 10:28

Niestety, wszystko wskazuje na to, iż opolscy urzędnicy najwyraźniej bardzo zazdroszczą swoim kolegom z Katowic. Zazdrość to dziwna, ano: tak to z zazdrością bywa. Z natury rzeczy irracjonalnością się ona objawia. Tak jest i w tym wypadku.
Otóż Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego podjął w ostatnich dniach kilka niezwykle ważnych decyzji, które niewątpliwie będą rzutować na sektor regionalnych przewozów pasażerskich przez najbliższe kilka lat.

Portal „Rynek kolejowy” podał, iż „sejmik województwa opolskiego upoważnił zarząd województwa do zawarcia wieloletniej umowy na wykonywanie kolejowych pasażerskich przewozów regionalnych w latach 2010-2015.
Planowane łączne nakłady na pokrycie zobowiązań wyniosą 243 mln złotych. Na podstawie umowy ramowej co roku z wybranym w postępowaniu przetargowym przewoźnikiem będzie zawierana roczna umowa obejmująca okres obowiązywania rozkładu jazdy pociągów i określająca kwotę dotacji z budżetu województwa. W najbliższym roku wielkość dotacji ma wynieść 35,2 mln złotych”.

Dodaj nowy wpis

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License