Wszystkie wpisy

(GW) Zmiany w rozkładzie jazdy w Częstochowie

autor wpisu: adasadas 09 Nov 2009 22:46

Dwa pociągi z Katowic do Częstochowy i z powrotem, obsługiwane przez szwajcarskie flirty, będą miały rewelacyjny jak na nasze warunki czas jazdy: godzina i 5-10 minut!

Rozkład jazdy 2009/2010 dla woj. ślaskiego

autor wpisu: adasadas 31 Oct 2009 11:16

Została udostępniona wersja rozkładu dla województwa śląskiego. Jest to zarys rozkładu/wersja robocza z początku października. Nie jest to wersja ostateczna ani zaakceptowana. Skąd wyciekła? Nie wiadomo ;)

Kolejka gliwicka - jak to było naprawdę

autor wpisu: adasadas 28 Oct 2009 21:38

Miasto Gliwice postanowiło stworzyć połączenie kolejowe łączące dwie dzielnice (Sośnicę oraz Łabędy) z centrum miasta. Prześledźmy na podstawie oficjalnych pism (a nie doniesień medialnych) co w kierunku otwarcia tego połączenia uczyniono. Cytaty pochodzą z mejli oraz pism otrzymanych z UM Gliwice.

Nowy rozkład jazdy 2009/2010 w województwie śląskim

autor wpisu: adasadas 19 Oct 2009 08:15

Rozkład jazdy kolei regionalnej w województwie śląskim był przez pierwszy okres tworzony przez Śląski Zakład Przewozów Regionalnych. Nie był on zbyt interesujący (większa oczekiwana kwota dofinansowania - prawie całkowita kopia poprzedniego rozkładu). W tym samym czasie została opracowana wersja rozkładu przez Centralę Przewozów Regionalnych w Warszawie.

Kasowniki we Flirtach oraz jeden flirt mniej do Tychów

autor wpisu: adasadas 18 Oct 2009 16:50

We wrześniu pojawiła się informacja, że marszałek województwa chce "zabrać" jednego Flirta z trasy SKR Tychy Miasto - Katowice. Przy okazji powrócił temat montażu kasowników we Flirtach.

(RK) Pociągi PKP PR staną?

autor wpisu: (user deleted) 16 Oct 2009 10:34

Pociągi PKP Przewozy Regionalne mogą wkrótce przestać obsługiwać połączenia na trasach regionalnych i wojewódzkich. Zarząd przyznaje, że spółka utraciła zdolność działania.

(GW) Balkan reaktywacja? Jest już koncepcja wąskotorówki

autor wpisu: (user deleted) 16 Oct 2009 10:28

Grupa pasjonatów opracowała jej szlak i, co najważniejsze, zgromadziła potrzebny tabor. - Mamy wszystko i żeby Balkan znowu mógł jeździć, trzeba położyć tylko tory - podkreślają miłośnicy kolei wąskotorowych.

Za pięć lat będzie szybka kolej do Pyrzowic

autor wpisu: (user deleted) 16 Oct 2009 10:24

W Warszawie podpisano we wtorek umowę na stworzenie projektu technicznego szybkiej kolei z Katowic na lotnisko w Pyrzowicach. To pierwszy, ale za to milowy krok do uruchomienia tego połączenia.

Koncepcja kolei miejskiej w Gliwicach

autor wpisu: adasadas 02 Aug 2009 14:03

Miasto Gliwice zamówiło wstępną koncepcję dotyczącą połączenia kolejowego "Gliwice Sośnica - Gliwice Łabęby - (Pyskowice)". Ze strony Urzędu Miasta można pobrać kilkudziesięciostronicowy dokument (4,5 MB).

(DZ) Na dworcu w Będzinie jest wszystko, oprócz kas

autor wpisu: (user deleted) 30 Jul 2009 13:57

Do czego służy dworzec kolejowy? Takie pytanie można zadać, odwiedzając to miejsce w Będzinie. Od miesiąca mieści się tu siedziba straży miejskiej, są nowe toalety, budynek przechodzi od kilku lat metamorfozę.

(NIE) Łatwy zarobek kobiety przy drodze

autor wpisu: (user deleted) 30 Jul 2009 09:02

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zajmuje się nie tylko budową dróg i autostrad. Dba również o dobrobyt przystojnej pani rzecznik prasowej.

(WD) Państwo musi dotować kolej

autor wpisu: (user deleted) 29 Jul 2009 08:30

Podróżując po kolejowych szlakach Śląska i Małopolski z przerażeniem stwierdzam, że stan infrastruktury kolejowej pogarsza się dramatycznie. I tu już nie chodzi nawet o linie lokalne. Tu chodzi bardzo często o główne magistrale.

(GW) Wygląda na to, że w Gliwicach będzie referendum

autor wpisu: (user deleted) 29 Jul 2009 07:24

Najpierw podpisy w sprawie referendum o odwołanie prezydenta zaczęli zbierać mieszkańcy, teraz na ulice wyszli radni. Według zwolenników referendum jesienią atmosfera będzie jeszcze bardziej gorąca. - Mamy już wystarczającą liczbę podpisów - przekonują.

Projekt rozkładu 2009/2010 w woj. śląskim

autor wpisu: adasadas 28 Jul 2009 08:36

Przedstawiamy projekt rozkładu kolejowych połączeń regionalnych w województwie śląskim, który otrzymaliśmy od Urzędu Marszałkowskiego.

Weekend z "biletem podróżnika" (Warszawa, Łodź, Wrocław)

autor wpisu: (user deleted) 28 Jul 2009 07:16

Witam. Chciałbym podzielić się moimi wrażeniami z minionego weekendu, który spędziłem w pociągach pośpiesznych i TLK z tzw. "biletem podróżnika".

(KB) Czeskie pociągi?

autor wpisu: (user deleted) 27 Jul 2009 09:58

Od kilku tygodni krąży zaskakująca wieść, że Koleje Czeskie (České Dráhy) przymierzają się do uruchomienia kilku pociągów z Ostrawy do Krakowa przez Cieszyn, Skoczów, Bielsko-Białą, Kęty i Wadowice.

(DZ) Czterdzieści kolejowych połączeń na czarnej liście PKP

autor wpisu: (user deleted) 27 Jul 2009 09:32

Podróżujących koleją czeka kolejna rewolucja. Niedochodowe trasy mogą zostać zlikwidowane. Od 1 września mniej ekspresów i pośpiesznych.

(GW) Nowy dworzec bez nowych peronów

autor wpisu: adasadas 26 Jul 2009 19:32

- Nie może być tak, że dostaniemy piękną galerię handlową, a część dworcowa przejdzie tylko lifting - mówią posłowie o planowanej przez firmę Neinver przebudowie dworca w Katowicach, która nie obejmie m.in. peronów. Już zaczęli przekonywać ministra infrastruktury, by obie inwestycje odbyły się jednocześnie.

Według wizji inwestora, firmy Neinver Polska, na pl. Szewczyka, dziś przeciętego chybotliwą kładką-estakadą i przystankami autobusowymi, staną dwa nowoczesne biurowce i centrum handlowe ze szkła i aluminium, a przystanki autobusowe i parking dla aut osobowych usytuowane zostaną pod ziemią. Całości dopełnią ławki oraz fontanny, a wszystko ma być gotowe w 2012 roku i kosztować 240 mln euro.

(GK) Papieski pociąg wciąż na niepewnym torze

autor wpisu: (user deleted) 26 Jul 2009 17:33

Szykuje się kolejna debata wokół pociągu papieskiego i przyszłości szynobusów w naszym regionie. Samorządów nie stać na dotowanie linii, a PKP Przewozy Regionalne przyznają, że nierentowny pociąg prędzej czy później trzeba będzie zlikwidować.

(RK) Preumowa ws. zakupu nowych pociągów dla PKP PR

autor wpisu: (user deleted) 24 Jul 2009 09:59

Przewozy Regionalne podpisały preumowę dotyczącą zakupu kolejowego taboru pasażerskiego do obsługi połączeń międzyregionalnych. Już niebawem zostanie ogłoszony przetarg na dostawę nowych szybkich pociągów elektrycznych.

Dodaj nowy wpis

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License