Wszystkie wpisy

Zaproszenie na spotkanie ze ŚZPR we wtorek 5 stycznia 2010

autor wpisu: adasadas 02 Jan 2010 20:27

Śląski Zakład Przewozów Regionalnych w Katowicach zaprasza wszystkich zainteresowanych pasażerów, miłośników kolei i przedstawicieli stowarzyszeń oraz organizacji działających na rzecz kolei na spotkanie, dotyczące rozkładu jazdy pociągów pasażerskich 2009/2010 kursujących na terenie województwa śląskiego.

Nie KZK GOP -akcja przeciwko podwyżkom biletów

autor wpisu: adasadas 26 Dec 2009 12:25

Mieszkańców GOP-u zachęcam do zainteresowania się akcja pasażerów walczących o lepszą komunikację KZK GOP. Na stronie niekzkgop.pl można zapoznać się z postulatami. Poniżej treść ze strony.

(GW) Nie do wiary: zaraz zacznie się remont katowickiego dworca

autor wpisu: adasadas 13 Dec 2009 22:35

Na początku 2010 roku, czyli dwa lata wcześniej niż zapowiadano, rozpocznie się remont dworca w Katowicach - dowiedziała się "Gazeta". PKP PLK obiecują, że pojawią się nowe perony i wiaty. Odnowione zostaną tunele. Oby tak się stało, bo pasażerowie nie zniosą kolejnego rozczarowania

Bilety strefowe ważne w InterRegio

autor wpisu: adasadas 13 Dec 2009 22:06

Na odcinku Gliwice-Katowice od nowego rozkładu jest kilkanaście połączeń InterRegio. Będą w nich ważne bilet na pociągi Regio (osobowe). Szczegóły opiszę dalej:

Czas na przesiadkę w Katowicach wynosi...

autor wpisu: adasadas 10 Dec 2009 18:09

Od nowego rozkładu jazdy pojawi się więcej połączeń w GOP-ie. Problemem jest jest jednak znalezienie szybkich połączeń z przesiadkami. Mimo ich istnienia rozkład internetowy ich nie wskazuje.

Liniowe rozkłady jazdy pociagów w woj. śląskim!

autor wpisu: adasadas 07 Dec 2009 08:36

Przewozy Regionalne chyba wzięły sobie do serca dbanie o pasażerów. I od dzisiaj można ze strony PR pobierać liniowe rozkłady jazdy pociągów regionalnych :) Gotowe do wydruku.

Rozkład jazdy pociągów - już prawie dostępny

autor wpisu: adasadas 05 Dec 2009 09:10

Od 4 grudnia na stronie Przewozów Regionalnych pojawiają się tabele z Sieciowym Rozkładem Jazdy Pociągów (zawierające wszystkich przewoźników). Zachęcam do sprawdzenia czy w interesujących nas tabelach coś się zmieniło.

Katowice ogłosiły przetarg na opracowanie nowych przystanków SKR

autor wpisu: adasadas 04 Dec 2009 20:53

Wygląda na to, że zaczyna się coś powoli dziać… UM Katowice ogłosiły przetarg na "Wykonanie opracowania pn. „Szybka Kolej Regionalna Tychy - Dąbrowa Górnicza etap I Tychy Miasto - Katowice ” - opracowanie koncepcji programowo - przestrzennej oraz studium komunikacyjnego.". Termin złożenia ofert to 15 grudnia. Termin wykonania: 6 miesięcy.

(UM) Nowy rozkład - przyszłe zmiany

autor wpisu: adasadas 30 Nov 2009 16:24

Wzrost liczby pociągów kursujących codziennie z 551 do 651 oraz wprowadzenie ruchu cyklicznego na 11 odcinkach - to najważniejsze zmiany w nowym rozkładzie jazdy pociągów regionalnych

(GW) Pociągi walczą o życie, przygotuj się na mobilną kasę

autor wpisu: adasadas 29 Nov 2009 22:37

W śląskich pociągach pojawią się wkrótce nowinki: mobilne kasy, specjalne bramki liczące pasażerów oraz nadajniki GPS. Przewozy Regionalne zapowiadają poprawę jakości usług i prawdziwą walkę o pasażerów. Pytanie tylko, co z tego wyjdzie.

(Rybnik) Nowy rozkład - to będzie rewolucja!

autor wpisu: adasadas 27 Nov 2009 16:32

Po trwającym prawie rok remoncie czas jazdy pociągu z Wodzislawia do Rybnika wyniesie 16-20 minut czyli krócej od pospiesznego autobusu E-3 (zakładając że autobus nie stoi w korkach na Wodzisławskiej).

SKM Gliwice-Sosnowiec od nowego rozkładu?

autor wpisu: adasadas 26 Nov 2009 08:19

Wg danych zamieszczonego na stronie bahn.de od nowego rozkładu będą bezpośrednie połączenia z Sosnowca do Gliwic (rozpoczynające w Sosnowcu). Czyżby to początek SKM w GOP?

Kolejne połaczenia w dobrej cenie

autor wpisu: adasadas 23 Nov 2009 09:35

Śląski Zakład Przewozów Regionalnych zaprasza do korzystania z atrakcyjnej ofery „Połączenie w dobrej cenie” w trzech nowych relacjach.

Refinansowanie flirtów - o co chodzi

autor wpisu: adasadas 21 Nov 2009 08:04

W Gazecie Wyborczej pojawił się artykuł dotyczący dofinansowania 5 kolejnych flirtów, które okazały się czterema starymi i jednym nowym. Postaram się wytłumaczyć o co chodzi.

(GW) Rozkład jazdy pociągów? A po co?

autor wpisu: adasadas 20 Nov 2009 21:25

Śląski Zakład Przewozów Regionalnych ogłosił, że będzie reklamował nowy rozkład jazdy, między innymi rozdając go pasażerom. Pytam tylko po co, skoro pociągi i tak nie jeżdżą według rozkładu!
Poza rozkładem reklamowanych ma być dziewięć najpopularniejszych tras pasażerskich w naszym regionie. Jeżdżę codziennie do pracy właśnie na jednej z nich - z Zabrza do Katowic. Wiem, że za czasów PRL-u było fajnie. Pociągi odjeżdżały co dziesięć minut. Rozkład naprawdę nie był nikomu potrzebny.

Polski rozkład jazdy na stronie bahn.de

autor wpisu: adasadas 20 Nov 2009 19:53

Można już przeglądać rozkład jazdy na stronach bahn.de. Są tam rozkłady jazdy pociągów regionalnych, TLK i IC. Czy rozkład jest aktualny? Tego nie wie prawie nikt ;) W każdym razie można się zapoznać…

Prędkość na Tarnowskie Góry - Nakło Śląskie - odpowiedzi

autor wpisu: adasadas 20 Nov 2009 17:14

Od dłuższego czasu pociągi osobowe na odcinku Tarnowskie Góry - Radzionków jeżdżą 20 km/h. W kwietniu maju tor był remontowany (TG - Nakło) i prędkość została zwiększona do 40km/h. Ale pociągi nie miały zmienionego rozkładu. Co dalej?

(GKW) Kolejowe dobre wieści

autor wpisu: adasadas 18 Nov 2009 06:40

Sukces Szybkiej Kolei Miejskiej z Katowic do Tychów wywołał szereg dyskusji i pomysłów na temat rozwoju transportu kolejowego w regionie. Jednym z takich pomysłów jest reaktywacja połączenia kolejowego Tychów z Oświęcimiem. Inne zmiany w najbliższej przyszłości to nowy rozkład jazdy.

Ludzie nie chcą kolei do Pyrzowic i protestują

autor wpisu: adasadas 15 Nov 2009 09:47

Choć szybka kolej do Pyrzowic powstaje dopiero w głowach projektantów, to mieszkańcy gmin, przez które mają biec nowe tory, już protestują. - Jesteśmy za postępem, ale nie naszym kosztem. Nigdy nie damy się stąd wysiedlić - mówią ludzie z niewielkiej Siemoni

pyrzowice-katowice.jpg

Wszyscy pamiętamy wrześniową euforię. PKP Polskie Linie Kolejowe po prawie roku zwłoki podpisały z konsorcjum firm Poeyry Infra oraz DB International umowę na stworzenie całej dokumentacji techniczno-projektowej szybkiej kolei z Katowic do Pyrzowic. Plany zakładają, że linia łącząca miasta aglomeracji z lotniskiem będzie miała 38 km długości. W pierwszym etapie wybudowany zostanie od podstaw 24-kilometrowy odcinek z Bytomia Rozbarku, przez Piekary Śląskie, do Pyrzowic. W drugiej remontowane byłyby istniejące tory z Katowic, przez Chorzów Batory, do Bytomia Rozbarku. W 2011 roku PKP PLK chcą ogłosić przetarg na budowę połączenia z lotniskiem, które ma być gotowe do 2015 roku.

Kolej chce odzyskać pasażerów. Będzie się reklamować

autor wpisu: adasadas 14 Nov 2009 23:28

Gdy kilka tygodni temu nowym dyrektorem PKP Przewozów Regionalnych w Katowicach został Przemysław Gardoń, na jednym z portali poświęconych kolei pojawiło się pełne nadziei pytanie: "Czy to koniec z betonem w śląskim PKP?". Na odpowiedź jeszcze za wcześnie, ale nowi szefowie (powołano też nową zastępczynię dyrektora) PKP PR w Katowicach ostro wzięli się do pracy.

Dodaj nowy wpis

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License