Wszystkie wpisy

(DZ) Pasażer jest ważny, ale pieniądze ważniejsze

autor wpisu: (user deleted) 23 Jan 2009 11:37

Chcesz wymienić, bądź zwrócić bilet na pociąg osobowy? Zapomnij! Jeśli nie zrobisz tego w ciągu trzech godzin od zakupu lub wskazanej godziny, nie odzyskasz ani grosza.

(GW) Kołodziejczyk: powołać spółkę Dworzec Katowice SA

autor wpisu: (user deleted) 23 Jan 2009 10:28

Kołodziejczyk: Powołać spółkę Dworzec Katowice SA

(DZ) 600 połączeń do likwidacji?

autor wpisu: (user deleted) 22 Jan 2009 15:53

Samorządy na przejęciu PKP Przewozy Regionalne wyszły jak Zabłocki na mydle. Miały dostać dobrze prosperujące przedsiębiorstwo, a będą musiały do niego dołożyć nawet 300 milionów złotych. Ucierpią na tym pasażerowie, bo aby zaoszczędzić pieniądze, województwa będą musiały likwidować połączenia. W najbliższym czasie z rozkładu może ich zniknąć nawet 600.

(RK) Pociąg papieski znów cyklicznie

autor wpisu: (user deleted) 22 Jan 2009 15:46

Fundacja Rozwoju Miasta Bielska-Białej organizuje i finansuje cykl 12 weekendowych przejazdów specjalnych na trasie Kraków - Bielsko Biała - Rajcza - Bielsko-Biała - Kraków. Pierwszy przejazd nastąpi 23 stycznia. Wyjazd z Krakowa 11.55. Przyjazd do Żywca ok. 14.55.

Koniec monopolu PKP także w pomorskim

autor wpisu: (user deleted) 21 Jan 2009 16:30

1 marca na pomorskich torach pojawi się prywatny kolejowy przewoźnik pasażerski. Polsko-brytyjskie konsorcjum PCC Rail/Arriva przejmie od PKP Przewozów Regionalnych ruch na linii Malbork - Kwidzyn. Wznowi jednocześnie przewozy zawieszone w ubiegłym roku na odcinku Kwidzyn - Grudziądz.

(Rz) Marszałkowie czują się oszukani

autor wpisu: (user deleted) 21 Jan 2009 16:27

Kolejowe zamieszanie w regionach. Samorządy czują się oszukane. Marszałków zaskoczył stan spółki PKP PR.

(RK) Marszałkowie chcą audytu w PKP PR

autor wpisu: (user deleted) 21 Jan 2009 16:15

Konwent Marszałków Województw RP w Wieliczce uznał, że istnieje konieczność kontynuacji prac zespołu ds. usamorządowienia PKP PR. Teraz nazywa się on po prostu zespołem kolejowym. Został on poszerzony o przedstawicieli wszystkich województw, z 8 do 16 - powiedział "Rynkowi Kolejowemu" marszałek województwa zachodniopomorskiego, Wojciech Husejko.

(GW) Beskidy: mniej pociągów, mniej turystów

autor wpisu: (user deleted) 20 Jan 2009 13:54

Cięcia w rozkładzie jazdy PKP mogą spowodować, że Beskidy odwiedzi tej zimy mniej narciarzy - obawiają się samorządowcy. W górach mnóstwo śniegu, piękna pogoda. To dobra wiadomość, bo w poniedziałek ferie rozpoczęły cztery województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie. Niestety, zimowa pogoda może nie wystarczyć, aby przyciągnąć narciarzy w Beskidy. Bo w góry trzeba jeszcze jakoś dojechać, a PKP obcięły właśnie kursy do Wisły.

(GW) Przez PKP Franc Józef przewraca się w grobie

autor wpisu: (user deleted) 20 Jan 2009 13:45

Protest malutkiego skoczowskiego samorządu w sprawie likwidacji połączeń kolejowych jest w interesie mieszkańców całego Śląska - pisze dla Gazetycodziennej.pl Andrzej Bacza, przewodniczący Rady Miejskiej Skoczowa.

(GW) Flirty nie lubią mrozu. Psują się silniki

autor wpisu: (user deleted) 20 Jan 2009 10:20

Popsuły się dwa z czterech nowoczesnych pociągów Flirt, które od niedawna jeżdżą po śląskich torach! - To drobna, ale kłopotliwa usterka. Wszystko przez mrozy - tłumaczy się producent pociągów.

Pismo do marszałka, ŚZPR, radnych sejmiku województwa oraz mediów

autor wpisu: adasadas 18 Jan 2009 23:24

Obywatelski wystosował pismo do marszałka województwa śląskiego, Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych, radnych sejmiku wojewódzkiego oraz mediów. Treść pisma znajduję się poniżej.

Miesiąc na trasie Strzebiń-Katowice

autor wpisu: adasadas 17 Jan 2009 14:52

Pasażer linii kolejowej Katowice-Kluczbork/Wieluń przez miesiąc badał wnikliwie skutki zmiany rozkładu jazdy pociągów osobowych, wprowadzonej 14 grudnia 2008 r. Wniosek nasunął się sam: trzeba jak najszybciej przywrócić stary rozkład jazdy. Przeczytaj wnioski oraz blog pasażera.

(DZ) Komunikacyjny uwiąd metropolii śląskiej

autor wpisu: (user deleted) 17 Jan 2009 06:58

Marszałek nie wie, że komunikacja to nie tylko autobusy, tramwaje i pociągi. To także umiejętność łączenia transportu indywidualnego z publicznym. Od lat tylko mówi się o wprowadzeniu niemieckiego systemu P+R (Parken und Reisen).

(DZ) Flirt na mrozie się nie sprawdza

autor wpisu: (user deleted) 17 Jan 2009 06:44

Dwa z czterech supernowoczesnych pociągów Flirt obsługujących trasę Tychy Miasto-Katowice zepsuły się. Pierwszy odmówił posłuszeństwa 7 stycznia, drugi - sześć dni później.

Ratowanie kolei na Śląsku Cieszyńskim

autor wpisu: (user deleted) 16 Jan 2009 19:04

Śląski Zakład Przewozów Regionalnych PKP planuje od 10.01.2009 zawieszenie kursowania pary pociągów Katowice - Wisła - Katowice (ostatni kurs z Katowic wyjazd o 18.30 i pierwszy z Wisły 4.41). Krok ten jest zupełnie niezrozumiały, dlatego że zostanie odebrana szansa dojazdu do Ustronia i Wisły osobom z innych części kraju, które dojadą pociągami na 18.30 do Katowic. - pisze ks. Tomasz Bujok

(UM) Będzie korekta rozkładu

autor wpisu: adasadas 15 Jan 2009 14:47

Marszałek Województwa Śląskiego obiecuje korektę rozkładu jazdy pociagów jeszcze za miesiąc. Zapowiedział też przeprowadzenie audytu finansowego w PKP PR w Katowicach.

Dworzec zintegrowany w Bytomiu

autor wpisu: adasadas 15 Jan 2009 14:29

Miasto Bytom zleciło przygotowanie projektu Zintegrowane połączenie Aglomeracji Górnośląskiej z MPL Katowice - głównym jego celem było ustalenie przebiegu linii oraz umiejscowienie przystanku na terenie miasta Bytomia. Prezentujemy materiały z tego studium.

Po spotkaniu w Skoczowie (audycja + film)

autor wpisu: adasadas 13 Jan 2009 11:20

Wczoraj odbyło się spotkanie w Skoczowie dotyczące likwidacji połączeń głównie na Śląsku Cieszyńskim. Dla zainteresowanych audycja nagrana przez Polskie Radio Katowice oraz krótki film ze spotkania

Obradował OKOK na Śląsku i w Małopolsce...

autor wpisu: tomasso86tomasso86 12 Jan 2009 00:34

11 stycznia 2009 r. w Katowicach odbyło się spotkanie Obywatelskiego Komitetu Obrony Kolei na Śląsku i w Małopolsce. Poza określeniem kierunku naszych działań, podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu walki o przywrócenie rozkładu jazdy pociągów do stanu z 14.12.2008r. (plus 28 pociągów zlikwodowanch już w dniu wejścia w życie nowego rozkładu

Wracają pociagi Katowice-Sędziszów

autor wpisu: adasadas 09 Jan 2009 17:35

9 stycznia odbyło się spotkanie marszałków województw śląskiego, małopolskiego oraz świętokrzyskiego, przedstawicieli PKP PR, PKP Intercity, Ministerstwa Infrastruktury w sprawie przywrócenie połączeń na linii Katowice-Sędziszów. Pierwsze informacje są pozytywne.

Dodaj nowy wpis

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License