Wszystkie wpisy

(GW) Zwijają tory, po których jeździła "dwunastka"!

autor wpisu: (user deleted) 03 Feb 2009 01:45

Wiadomo już, że "dwunastka" nigdy nie wróci na trasę. Właśnie zdemontowano pierwszy odcinek torowiska.

Dezinformacja pasażerów w związku ze zmianami czasowymi w RJ

autor wpisu: Mateusz PenkalaMateusz Penkala 02 Feb 2009 19:59

Przeglądając elektroniczny rozkład jazdy pociągów pod kątem zmian jakie pojawiły się w związku z pracami torowymi na odcinu Tychy - Pszczyna w dniach 2 - 10 luty, okazuje się, że nie wszystkie pociągi mają te zmiany uwzględnione!

(GW) Bez tramwaju z Chorzowa do Katowic ani rusz!

autor wpisu: (user deleted) 31 Jan 2009 23:26

- Autobus zastępczy będzie jeździł dwa razy rzadziej i nie zatrzyma się na najważniejszych przystankach - denerwują się chorzowianie, którzy wcześniej podróżowali zlikwidowaną "dwunastką".

(GW) Gliwice myślą o likwidacji linii tramwajowych

autor wpisu: (user deleted) 31 Jan 2009 23:22

Gliwice to kolejne miasto, które poważnie zastanawia się nad likwidacją linii tramwajowych. - Tramwaj to finansowy worek bez dna. Musimy zdecydować, czy gliwiczanie chcą do niego dopłacać - przekonują władze miasta.

(WZ) Ten rozkład jazdy pociągów to rozkład kolei!

autor wpisu: (user deleted) 31 Jan 2009 07:37

Od 10 stycznia po torach w województwie śląskim jeździ o 80 pociągów mniej, a pasażerowie siarczyście klną. Problem stał się tym bardziej palący, że dotknął najpopularniejszą linię Katowice-Częstochowa. Komunikacja jest utrudniona, pogorszyły się też warunki podróżowania.

(GW) Marszałek dokupi kilka nowoczesnych pociągów

autor wpisu: (user deleted) 31 Jan 2009 07:17

Zarząd województwa chce kupić osiem nowoczesnych pociągów nie gorszych od flirtów! Maszyny mają kosztować 158 mln zł.

Skoczów: spotkanie z pasażerami dotyczące nowego rozkładu

autor wpisu: (user deleted) 31 Jan 2009 07:07

Radio Katowice zaprosiło 12 stycznia 2009 swoich słuchaczy na dworzec do Skoczowa. Dyskutowano o pociągach a właściwie ich braku. Miało być 50 odwołanych pociągów jest ponad 80. Miało być 80 milionów na dotacje kolei regionalnych a jest ponad 100. To racje obu stron - czyli kolejarzy i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Emocji było wiele, padały argumenty, wzajemne pretensje i obwinianie się o taki stan rzeczy i kto jest temu winien. Pasażerowie rozgoryczeni nowym rozkładem jazdy nie kryli niezadowolenia, powstał nawet Komitet Obrony Kolei.

(MM) Batalia o śląski rozkład jazdy PKP wciąż trwa

autor wpisu: (user deleted) 31 Jan 2009 07:04

Władze samorządowe przestraszyły się protestów pasażerów i kolejarzy? Na to wygląda. Marszałek Bogusław Śmigielski obiecał, że audyt rentowności zostanie przeprowadzony raz jeszcze.

(DZ) W pociągach będzie ciaśniej!

autor wpisu: (user deleted) 31 Jan 2009 06:51

Od 1 marca do kolejowego rozkładu jazdy wraca kilkanaście zlikwidowanych na początku stycznia połączeń. Ich powrót wywalczyli zdesperowani pasażerowie, którzy prawie z dnia na dzień stracili możność dojazdu do pracy, szkoły lub na uczelnię.

(GW) Uwaga, infomaniak nadaje z pociągu!

autor wpisu: (user deleted) 29 Jan 2009 09:37

Strzeżcie się, kolejarze! Jeżeli będziecie opryskliwi, nie sprawdzicie biletów albo spóźnicie pociąg, natychmiast dowie się o tym wasz przełożony. Śledzą was infomaniacy! To pasażerowie z laptopami na kolanach, którzy dobrze wiedzą, jak wysyłać maile do PKP.

Podpisz Pakiet Gwarancji Pasażerskich

autor wpisu: adasadas 27 Jan 2009 23:46

Przeczytaj i podpisz Pakiet Gwarancji Pasażerskich. Kolej jest dla pasażerów!

Bilet strefowy w Miasteczku Śląskim

autor wpisu: adasadas 27 Jan 2009 15:07

27 stycznia otrzymaliśmy od UM Miasteczko Śląskie pismo z Przewozów Regionalnych w sprawie powiększenia strefy biletowej A o Miasteczko Śląskie.

(GP) Marszałkowie nie panują na Przewozami Regionalnymi

autor wpisu: adasadas 27 Jan 2009 11:16

Większość województw wciąż nie ma umowy z własną spółką na przewozy pasażerskie. Resort infrastruktury naciska marszałków, aby dali kolejarzom wieloletnie gwarancje zatrudnienia. Marszałkowie chcą przejąć niektóre zakłady należące do PKP PR i zrezygnować z usług spółki.

(DZ) Czy znajdzie się kupiec na pętlę tramwajową?

autor wpisu: (user deleted) 27 Jan 2009 10:51

Tramwajarze szykują się do wielkiej wyprzedaży. Pod młotek trafią ośrodki wczasowe w górskich kurortach, ale też grunty w centrach miast naszej aglomeracji. Chętni mogą sobie kupić nawet prawdziwą pętlę tramwajową. Samych tramwajów spółka na razie jeszcze nie planuje wystawiać na sprzedaż.

Małopolska walka o kolej + zmiana nazwy

autor wpisu: adasadas 25 Jan 2009 21:31

Jak już niektórzy zauważyli, artykuły dotyczące kolei w woj. małopolskim zostały troszkę opuszczone i nie są rozwijane. Jest to spowodowane utworzeniem komitetu odpowiedzialnego głównie za Małopolskę.

(GW) Zainwestowali w przejazdy, zlikwidowali pociągi

autor wpisu: (user deleted) 24 Jan 2009 12:20

Ponad 5 milionów złotych kosztowała modernizacja przejazdów kolejowych na trasie Bielsko-Biała - Skoczów. Tymczasem to jedna z linii, którą najbardziej dotknęła styczniowa "rzeź połączeń".

(GW) Część połączeń może wrócić!

autor wpisu: (user deleted) 24 Jan 2009 12:14

Jest szansa, że część połączeń z Częstochowy do Katowic, Gliwic i Bielska-Białej wróci do rozkładu jazdy PKP. Protesty pasażerów i samorządów przyniosły efekty.

(DZ) Szynobusy! Fajny pomysł, ale kto za nie zapłaci?

autor wpisu: (user deleted) 24 Jan 2009 12:09

Samorządowcy ze Śląska Cieszyńskiego walczą o przywrócenie połączeń kolejowych, zlikwidowanych na początku stycznia. Ostatnio pojawiły się nowe pomysły, które być może sprawią, że problem uda się rozwiązać.

(DZ) Pociąg papieski po raz drugi

autor wpisu: (user deleted) 24 Jan 2009 12:04

Wczoraj "Pociąg papieski" po raz drugi zawitał na Podbeskidzie. Pokonał trasę z Krakowa przez Bielsko-Białą do Zwardonia i z powrotem.

(RK) Pomorze: czekając na Arrivę

autor wpisu: (user deleted) 24 Jan 2009 12:00

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu okaże się, jak będzie wyglądał rozkład jazdy na linii Malbork - Kwidzyn - Grudziądz, gdzie od 1 marca ruch przejmuje prywatny przewoźnik Arriva PCC, a także czy jest możliwe porozumienie się Arrivy z PKP Przewozami Regionalnymi w zakresie wspólnych biletów okresowych.

Dodaj nowy wpis

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License