Wszystkie wpisy

Gliwicka kolejka po roku od pomysłu

autor wpisu: adasadas 23 Jul 2010 23:54

Prezydent Gliwic, Zygmunt Frankiewicz w zeszłym roku w czasie przygotowań do likwidacji linii tramwajowej przez miasto zapowiedział utworzenie kolei miejskiej łączącej Sośnicę z Łabędami. Przyjrzyjmy się co wykonano aby takie połączenie utworzyć? Urząd Miejski zamówił wstępne opracowanie zasadności utworzenia takiego połączenia. Możemy w nim przeczytać o sytuacji komunikacyjnej Gliwic (oraz Pyskowic), przybliżonym położeniu przystanków kolejowych (istniejące: Łabędy, Gliwice, oraz nowych: Os. Kopernika, Zabrska, Sośnica). Są także wyliczenia kosztów tego finansowych uruchomienia (bardzo optymistyczne). Znajduje się też ważne zdanie: wspólny bilet autobus miejski – kolej (jeden z kluczowych warunków powodzenia przedsięwzięcia).

Gwarancja Flirtów

autor wpisu: adasadas 19 Mar 2010 16:30

Flirty zakupione przez Urząd Marszałkowski a wykorzystywane na linii SKR Katowice-Tychy Miasto mają pecha. Często zdarza im się nie jeździć. Poniżej prezentuję pismo z UM dotyczące ostatnich postojów.

Czasowe odwołanie 7 par pociagów SKR (Tychy-Miasto - Katowice)

autor wpisu: adasadas 20 Feb 2010 20:47

Śląski Zakład Przewozów Regionalnych w Katowicach informuje, że od 22 lutego do 31 marca 2010 odwołuje kursowanie niżej wymienionych pociągów REGIO na odcinkach:

(DZ) Pociągi jeżdżą dziś dłużej niż przed wojną!

autor wpisu: (user deleted) 19 Feb 2010 16:03

Pociąg do Krakowa jedzie dziś 102 minuty, przed wojną - 73. Podróż z Katowic do Warszawy trwa 277 minut, do Krakowa 73, Bielska-Białej 97, Bytomia 26. Nie zgadza się z aktualnym rozkładem jazdy? Nie powinno, bo to czas podróży z rozkładu jazdy aktualnego w… 1937 roku. Jednak niespecjalnie różni się od obecnie obowiązującego.

(GW) Tychy chcą reaktywować szlak kolejowy do Oświęcimia

autor wpisu: (user deleted) 07 Feb 2010 11:30

Nadarzyła się do tego świetna okazja, bo niedaleko ma powstać elektrownia. Aby nie zabrakło jej paliwa, Kompania Węglowa musi odbudować 1,5 km brakujących torów. - Chcemy to wykorzystać - przyznają tyscy samorządowcy.

(DZ) Pasażer PKP z Bielska-Białej nie dotarł do Warszawy

autor wpisu: (user deleted) 06 Feb 2010 14:42

Kilkunastu pasażerów nie dojechało wczoraj z Bielska-Białej do Warszawy, bo najpierw z rozkładu wypadł jeden pociąg do Katowic, a później - mimo gorących zapewnień kolejarzy - nie poczekał na nich skład Inter Regio, odjeżdżający z Katowic do Warszawy. Te informację uzyskaliśmy na lp.moc.zd|trela#lp.moc.zd|trela

(WD) Jeden może wiele

autor wpisu: (user deleted) 03 Feb 2010 11:11

O kolei, sprawiedliwości, odpowiedzialności i kolejowych forach dyskusyjnych mówi Krzysztof Kuś – twórca, założyciel, koordynator i były pierwszy szef Obywatelskiego Komitetu Obrony Kolei Województwa Śląskiego, dziś samotnie walczący o normalność na kolei, jej miłośnik.

(TVS) Zaniedbany dworzec w Rudzie Śląskiej-Chebziu

autor wpisu: (user deleted) 31 Jan 2010 20:11

Najpierw opustoszały kasy, teraz pustoszeje i niszczej cały dworzec. Dworzec nieprzeciętnej urody, z tabliczką "zabytek" na elewacji. Zaniedbany przez kolej w Rudzie Śląskiej-Chebziu, szybko zyskał uznanie w oczach okolicznych wandali, których złapać trudno, ale dowodów ich obecności nie sposób nie zauważyć. Stąd też mniej pasażerów, bo co z tego skoro, architektura cieszy oko, jeżeli serce mrozi strach przed nieproszonymi gośćmi.

Zintegrowany bilet - czy w końcu zostanie wprowadzony?

autor wpisu: adasadas 29 Jan 2010 10:17

Urząd Marszałkowski oraz  KZK GOP informują o planach wprowadzenia biletu zintegrowanego w aglomeracji śląskiej. Jakie są założenia tego rozwiązania taryfowego, które wynikają z otrzymanych listów? I czy będzie to korzystne dla pasażerów?

Zmiany tymczasowe na trasie Gliwice-Katowice w lutym

autor wpisu: adasadas 26 Jan 2010 22:27

Na początku lutego na trasie Gliwice-Katowice-Sosnowiec zostanie wprowadzony tymczasowy rozkład jazdy. Związane jest to prawdopodobnie z robotami torowymi/sieciowymi. Część pociągów osobowych zostanie odwołanych w tych dnia (2-14 lutego), część pojedzie trasą objazdową przez Bytom. Zmienią się też godziny odjazdów poszczególnych połączeń.

Taniej na trasie Wrocław-Katowice-Kraków-Przemyśl

autor wpisu: adasadas 26 Jan 2010 18:24

Na stronie okoko.cal.pl ukazał się bardzo ciekawy raport dotyczący cen biletów kolejowych na trasie Wrocław-Katowice-Kraków-Przemyśl. Z powodu pojawienia się dużej liczby pociągów InterRegio na ww. trasie inna spółka kolejowa (PKP Intercity) wprowadziła promocyjne ceny także na swoje połączenia TLK. Dopóki można to korzystajmy z niższych cen :) W artykule wyczytamy kiedy i komu opłaci się korzystać z danego przewoźnika.

Gliwice-Lubliniec - nieprawidłowa cena biletu

autor wpisu: adasadas 26 Jan 2010 17:41

Od nowego rozkładu dwie pary pociągów IR przejeżdżają towarową trasą Pyskowice-Lubliniec. Skraca się tym samym czas podróży z Lublińca do Gliwic czy Katowic. Wszystko fajnie tylko, że… Przewozy Regionalne naciągają pasażerów na większe koszty niż to wynika z ilości kilometrów.

Wywiad z prezesem Przewozów Regionalnych

autor wpisu: adasadas 26 Jan 2010 16:25

Zachęcam do przesłuchania wywiadu przeprowadzonego przez dziennikarza Radia Plus Opole z Prezesem Przewozów Regionalnych. Z 20 minutowej rozmowy dowiemy się wiele o pociągach IR, planowanych zakupach taboru, zmianach w PR, nowych rozkładach, finansach PR. Jest też informacja o dobrym przyjęciu nowego rozkładu w woj. śląskim.

Terminale mobilne w pociagach w woj. śląskim

autor wpisu: adasadas 25 Jan 2010 09:22

Śląski Zakład Przewozów Regionalnych w Katowicach informuje, że od dnia 22 stycznia br. terminale mobilne są sukcesywnie wprowadzane do użytkowania w pociągach REGIO i interREGIO.

(DZ) Unia zmniejszy dotację na ELF-y

autor wpisu: adasadas 13 Jan 2010 07:47

Na zakup ośmiu nowoczesnych pociągów typu Elf trzeba będzie prawdopodobnie wyłożyć z wojewódzkiego budżetu dodatkowe 27 milionów złotych. Jak to możliwe, skoro wartość podpisanego z bydgoską firmą PESA kontraktu nie uległa zmianie?

Zawieszone pociągi z powodu mrozów

autor wpisu: adasadas 12 Jan 2010 22:43

zmiany.jpg

Co dalej ze wspólnym biletem?

autor wpisu: adasadas 07 Jan 2010 20:51

W GOP-ie pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej mają gorsze warunki do podróżowania od mieszkańców innych aglomeracji (np. trójmiejskiej czy warszawskiej). Jednym z palących problemów jest brak wspólnego biletu z koleją.

Bramki kolejarzy będą liczyć pasażerów

autor wpisu: adasadas 06 Jan 2010 20:07

Za kilka tygodni w kursujących na terenie województwa śląskiego pociągach osobowych pojawią się pierwsze "bramki" liczące podróżnych.

Województwo śląskie będzie miało swoją spółkę kolejową

autor wpisu: adasadas 05 Jan 2010 22:32

Województwo śląskie stworzy własną firmę kolejową, która zajmie się przewozami pasażerskimi. - To na wypadek, gdyby upadły Przewozy Regionalne - mówi marszałek Bogusław Śmigielski.

strona 1 z 17123...1617następna »

Dodaj nowy wpis

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License