Przegląd prasy

(GW) Zmiany w rozkładzie jazdy w Częstochowie

autor wpisu: adasadas 09 Nov 2009 22:46

Dwa pociągi z Katowic do Częstochowy i z powrotem, obsługiwane przez szwajcarskie flirty, będą miały rewelacyjny jak na nasze warunki czas jazdy: godzina i 5-10 minut!

(RK) Pociągi PKP PR staną?

autor wpisu: (user deleted) 16 Oct 2009 10:34

Pociągi PKP Przewozy Regionalne mogą wkrótce przestać obsługiwać połączenia na trasach regionalnych i wojewódzkich. Zarząd przyznaje, że spółka utraciła zdolność działania.

(GW) Balkan reaktywacja? Jest już koncepcja wąskotorówki

autor wpisu: (user deleted) 16 Oct 2009 10:28

Grupa pasjonatów opracowała jej szlak i, co najważniejsze, zgromadziła potrzebny tabor. - Mamy wszystko i żeby Balkan znowu mógł jeździć, trzeba położyć tylko tory - podkreślają miłośnicy kolei wąskotorowych.

Za pięć lat będzie szybka kolej do Pyrzowic

autor wpisu: (user deleted) 16 Oct 2009 10:24

W Warszawie podpisano we wtorek umowę na stworzenie projektu technicznego szybkiej kolei z Katowic na lotnisko w Pyrzowicach. To pierwszy, ale za to milowy krok do uruchomienia tego połączenia.

(DZ) Na dworcu w Będzinie jest wszystko, oprócz kas

autor wpisu: (user deleted) 30 Jul 2009 13:57

Do czego służy dworzec kolejowy? Takie pytanie można zadać, odwiedzając to miejsce w Będzinie. Od miesiąca mieści się tu siedziba straży miejskiej, są nowe toalety, budynek przechodzi od kilku lat metamorfozę.

(NIE) Łatwy zarobek kobiety przy drodze

autor wpisu: (user deleted) 30 Jul 2009 09:02

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zajmuje się nie tylko budową dróg i autostrad. Dba również o dobrobyt przystojnej pani rzecznik prasowej.

(WD) Państwo musi dotować kolej

autor wpisu: (user deleted) 29 Jul 2009 08:30

Podróżując po kolejowych szlakach Śląska i Małopolski z przerażeniem stwierdzam, że stan infrastruktury kolejowej pogarsza się dramatycznie. I tu już nie chodzi nawet o linie lokalne. Tu chodzi bardzo często o główne magistrale.

(GW) Wygląda na to, że w Gliwicach będzie referendum

autor wpisu: (user deleted) 29 Jul 2009 07:24

Najpierw podpisy w sprawie referendum o odwołanie prezydenta zaczęli zbierać mieszkańcy, teraz na ulice wyszli radni. Według zwolenników referendum jesienią atmosfera będzie jeszcze bardziej gorąca. - Mamy już wystarczającą liczbę podpisów - przekonują.

(KB) Czeskie pociągi?

autor wpisu: (user deleted) 27 Jul 2009 09:58

Od kilku tygodni krąży zaskakująca wieść, że Koleje Czeskie (České Dráhy) przymierzają się do uruchomienia kilku pociągów z Ostrawy do Krakowa przez Cieszyn, Skoczów, Bielsko-Białą, Kęty i Wadowice.

(DZ) Czterdzieści kolejowych połączeń na czarnej liście PKP

autor wpisu: (user deleted) 27 Jul 2009 09:32

Podróżujących koleją czeka kolejna rewolucja. Niedochodowe trasy mogą zostać zlikwidowane. Od 1 września mniej ekspresów i pośpiesznych.

(GW) Nowy dworzec bez nowych peronów

autor wpisu: adasadas 26 Jul 2009 19:32

- Nie może być tak, że dostaniemy piękną galerię handlową, a część dworcowa przejdzie tylko lifting - mówią posłowie o planowanej przez firmę Neinver przebudowie dworca w Katowicach, która nie obejmie m.in. peronów. Już zaczęli przekonywać ministra infrastruktury, by obie inwestycje odbyły się jednocześnie.

Według wizji inwestora, firmy Neinver Polska, na pl. Szewczyka, dziś przeciętego chybotliwą kładką-estakadą i przystankami autobusowymi, staną dwa nowoczesne biurowce i centrum handlowe ze szkła i aluminium, a przystanki autobusowe i parking dla aut osobowych usytuowane zostaną pod ziemią. Całości dopełnią ławki oraz fontanny, a wszystko ma być gotowe w 2012 roku i kosztować 240 mln euro.

(GK) Papieski pociąg wciąż na niepewnym torze

autor wpisu: (user deleted) 26 Jul 2009 17:33

Szykuje się kolejna debata wokół pociągu papieskiego i przyszłości szynobusów w naszym regionie. Samorządów nie stać na dotowanie linii, a PKP Przewozy Regionalne przyznają, że nierentowny pociąg prędzej czy później trzeba będzie zlikwidować.

(RK) Preumowa ws. zakupu nowych pociągów dla PKP PR

autor wpisu: (user deleted) 24 Jul 2009 09:59

Przewozy Regionalne podpisały preumowę dotyczącą zakupu kolejowego taboru pasażerskiego do obsługi połączeń międzyregionalnych. Już niebawem zostanie ogłoszony przetarg na dostawę nowych szybkich pociągów elektrycznych.

(GW) Nowy dworzec w Katowicach za 3 lata

autor wpisu: adasadas 23 Jul 2009 18:02

Firma Neinver za miliard złotych zmieni wygląd placu Szewczyka i hali głównej dworca PKP w Katowicach. Powstanie tu także ogromna galeria handlowa. Co ciekawe, projekt nie obejmuje przebudowy peronów i prowadzących do nich tuneli. Te PKP ma remontować w późniejszym terminie.

(TVS) PKP bez kasy!

autor wpisu: (user deleted) 22 Jul 2009 11:51

Podróżny przychodzi do kasy na dworcu, kupuje bilet i wsiada do pociągu. Scenariusz znany z większości polskich stacji kolejowych. Ale PKP szykuje podróżnym nowy serial. Głównym bohaterem będzie w nim konduktor.

(DZ) Tramwaje w Gliwicach: czy rozjadą Frankiewicza?

autor wpisu: (user deleted) 22 Jul 2009 11:45

Referendum to święte prawo demokracji, ale nie prowadzone takimi metodami - tak komentują radni działania inicjatorów odwołania Rady Miejskiej i prezydenta Gliwic.

(GW) Katowicki dworzec - najtańszy w Polsce kibel

autor wpisu: (user deleted) 20 Jul 2009 09:39

Wnioski z zeszłorocznego rankingu polskich dworców kolejowych przygotowanego przez "Gazetę" wyciągnęła tylko toaleta w dolnym holu

(DZ) Chcą odwołać prezydenta za tramwaje

autor wpisu: (user deleted) 20 Jul 2009 09:31

Zbiórka podpisów do referendum w sprawie odwołania prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza i Rady Miejskiej jest na półmetku.

(RK) Moraczewski: InterREGIO się sprawdziły

autor wpisu: (user deleted) 20 Jul 2009 09:27

- Nadal mamy nadwyżki taborowe, ale dzięki uruchomieniu interREGIO są one coraz mniejsze. Ostatnie wyniki, jakie mieliśmy za te pociągi w połowie czerwca to 136 proc. pokrycia kosztów zmiennych - powiedział "Rynkowi Kolejowemu" Tomasz Moraczewski, prezes PKP PR.

(GW) Śląskie chce kupić elfy. A to... pociągi widmo

autor wpisu: (user deleted) 14 Jul 2009 21:47

Nowe pociągi typu elf, które zamierza kupić województwo śląskie, budzą coraz więcej emocji. Te maszyny fizycznie jeszcze nie istnieją i nikt nie wie, jak będą się sprawować. - Dlaczego nie kupiliśmy flirtów, skoro sprawdziły się na śląskich torach? - zastanawiają się miłośnicy kolei.

Dodaj nowy wpis

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License