Przegląd prasy

Protest w Kozłowie przeciw likwidacji połączeń kolejowych

autor wpisu: adasadas 18 Dec 2008 18:38

W Kozłowie 18 grudnia około 2 godziny kolejowe związki zawodowe i pasażerowie protestowali przy torach przeciwko likwidacji połowy połączeń na linii Sędziszów - Kozłów - Tunel - Olkusz - Katowice. Blokady torów nie było.

Zaproszenie na spotkanie z radnym miasta Sosnowca

autor wpisu: adasadas 18 Dec 2008 18:33

23 grudnia o godzinie 17 w gmachu biblioteki na ulicy Naftowej w Sosnowcu odbędzie się spotkanie z radnym Rady Miasta Sosnowca panem Tomaszem Jamrozym w sprawie likwidacji pociągów do Kozłowa. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

(GW) Cięcia połączeń na Górnym Ślasku

autor wpisu: adasadas 18 Dec 2008 12:17

Kupiłeś nowy rozkład jazdy pociągów? To możesz go wyrzucić do kosza. Od 1 stycznia będzie już nieaktualny, bo w naszym regionie zniknie aż 58 pociągów, a prawie drugie tyle będzie jeździć tylko w dni robocze. Takich cięć nie było od lat. Kolejarska "Solidarność" grozi, że dzień przed Wigilią całkowicie zablokuje ruch pociągów na Śląsku

(TVS) Szybka Kolej Regionalna już działa

autor wpisu: adasadas 14 Dec 2008 18:24

Dowiedz się więcej o Szybkiej Kolei Regionalnej
[[/div]]

(UM) Pomarańczowa taryfa w Tychach

autor wpisu: adasadas 12 Dec 2008 17:21

Już wkrótce za jeden bilet będzie można dojechać autobusem lub trolejbusem do dworca kolejowego w Tychach, wsiąść do pociągu Flirt i dojechać do Katowic.

List Klubu Miłośników Transportu Miejskiego do Marszałka w sprawie linii Bytom-Gliwice

autor wpisu: adasadas 09 Dec 2008 13:20

W związku z bardzo ograniczonym nowym rozkładem jazdy dla linii kolejowej Bytom - Gliwice, Klub Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym wystosował list do Marszałka Województwa Śląskiego Bogusława Śmigielskiego. Apelujemy w nim przede wszystkim o utrzymanie ilości kursów przynajmniej na dotychczasowym poziomie. Przeczytaj pełną treść listu.

(GZM) Zaproszenie na inaugurację połączenia linii Tychy Miasto-Katowice

autor wpisu: adasadas 07 Dec 2008 13:20

ulotkaflirt.jpg

14 grudnia w Tychach pojawi się Flirt. Zapraszamy serdecznie na inaugurację Szybkiej Kolei Regionalnej na trasie Tychy-Katowice-Tychy. O godzinie 13.30 mieszkańcy miasta oraz zaproszeni goście na stacji PKP Tychy Miasto będą mogli zobaczyć nowoczesny pociąg. O godzinie 13.53 zapraszamy na inauguracyjny przejazd Flirtem. Na miejscu osoby zaangażowane w projekt odpowiedzą na pytania dziennikarzy.

DZ Za kilka dni - zamieszanie na torach

autor wpisu: adasadas 06 Dec 2008 23:42

Znamy już nowy rozkład jazdy pociągów, który zacznie obowiązywać 14 grudnia. Od tego dnia na tory w naszym województwie codziennie wyjeżdżać będzie 550 pociągów osobowych, obsługiwanych przez PKP Przewozy Regionalne. To o 26 połączeń więcej niż do tej pory (w tym roku było ich dotąd 524). 78 z nich kursować będzie na otwartej właśnie trasie z Katowic do Tychów. Według szacunków, w 2009 roku z tych kursów ma skorzystać nieco ponad 935 tys. pasażerów. Ale z rozkładu znikną 52 "stare" połączenia. Największe cięcia czekają trasę Gliwice-Bytom. Ważne dla pasażerów jest także to, że - wbrew zapowiedziom - te kursy nie zostaną całkowicie zlikwidowane.

strona 13 z 13« poprzednia12...111213

Dodaj nowy wpis

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License