Przegląd prasy

(DZ) Pociągi jeżdżą dziś dłużej niż przed wojną!

autor wpisu: (user deleted) 19 Feb 2010 16:03

Pociąg do Krakowa jedzie dziś 102 minuty, przed wojną - 73. Podróż z Katowic do Warszawy trwa 277 minut, do Krakowa 73, Bielska-Białej 97, Bytomia 26. Nie zgadza się z aktualnym rozkładem jazdy? Nie powinno, bo to czas podróży z rozkładu jazdy aktualnego w… 1937 roku. Jednak niespecjalnie różni się od obecnie obowiązującego.

(GW) Tychy chcą reaktywować szlak kolejowy do Oświęcimia

autor wpisu: (user deleted) 07 Feb 2010 11:30

Nadarzyła się do tego świetna okazja, bo niedaleko ma powstać elektrownia. Aby nie zabrakło jej paliwa, Kompania Węglowa musi odbudować 1,5 km brakujących torów. - Chcemy to wykorzystać - przyznają tyscy samorządowcy.

(DZ) Pasażer PKP z Bielska-Białej nie dotarł do Warszawy

autor wpisu: (user deleted) 06 Feb 2010 14:42

Kilkunastu pasażerów nie dojechało wczoraj z Bielska-Białej do Warszawy, bo najpierw z rozkładu wypadł jeden pociąg do Katowic, a później - mimo gorących zapewnień kolejarzy - nie poczekał na nich skład Inter Regio, odjeżdżający z Katowic do Warszawy. Te informację uzyskaliśmy na lp.moc.zd|trela#lp.moc.zd|trela

(WD) Jeden może wiele

autor wpisu: (user deleted) 03 Feb 2010 11:11

O kolei, sprawiedliwości, odpowiedzialności i kolejowych forach dyskusyjnych mówi Krzysztof Kuś – twórca, założyciel, koordynator i były pierwszy szef Obywatelskiego Komitetu Obrony Kolei Województwa Śląskiego, dziś samotnie walczący o normalność na kolei, jej miłośnik.

(TVS) Zaniedbany dworzec w Rudzie Śląskiej-Chebziu

autor wpisu: (user deleted) 31 Jan 2010 20:11

Najpierw opustoszały kasy, teraz pustoszeje i niszczej cały dworzec. Dworzec nieprzeciętnej urody, z tabliczką "zabytek" na elewacji. Zaniedbany przez kolej w Rudzie Śląskiej-Chebziu, szybko zyskał uznanie w oczach okolicznych wandali, których złapać trudno, ale dowodów ich obecności nie sposób nie zauważyć. Stąd też mniej pasażerów, bo co z tego skoro, architektura cieszy oko, jeżeli serce mrozi strach przed nieproszonymi gośćmi.

Taniej na trasie Wrocław-Katowice-Kraków-Przemyśl

autor wpisu: adasadas 26 Jan 2010 18:24

Na stronie okoko.cal.pl ukazał się bardzo ciekawy raport dotyczący cen biletów kolejowych na trasie Wrocław-Katowice-Kraków-Przemyśl. Z powodu pojawienia się dużej liczby pociągów InterRegio na ww. trasie inna spółka kolejowa (PKP Intercity) wprowadziła promocyjne ceny także na swoje połączenia TLK. Dopóki można to korzystajmy z niższych cen :) W artykule wyczytamy kiedy i komu opłaci się korzystać z danego przewoźnika.

Terminale mobilne w pociagach w woj. śląskim

autor wpisu: adasadas 25 Jan 2010 09:22

Śląski Zakład Przewozów Regionalnych w Katowicach informuje, że od dnia 22 stycznia br. terminale mobilne są sukcesywnie wprowadzane do użytkowania w pociągach REGIO i interREGIO.

(DZ) Unia zmniejszy dotację na ELF-y

autor wpisu: adasadas 13 Jan 2010 07:47

Na zakup ośmiu nowoczesnych pociągów typu Elf trzeba będzie prawdopodobnie wyłożyć z wojewódzkiego budżetu dodatkowe 27 milionów złotych. Jak to możliwe, skoro wartość podpisanego z bydgoską firmą PESA kontraktu nie uległa zmianie?

Bramki kolejarzy będą liczyć pasażerów

autor wpisu: adasadas 06 Jan 2010 20:07

Za kilka tygodni w kursujących na terenie województwa śląskiego pociągach osobowych pojawią się pierwsze "bramki" liczące podróżnych.

Województwo śląskie będzie miało swoją spółkę kolejową

autor wpisu: adasadas 05 Jan 2010 22:32

Województwo śląskie stworzy własną firmę kolejową, która zajmie się przewozami pasażerskimi. - To na wypadek, gdyby upadły Przewozy Regionalne - mówi marszałek Bogusław Śmigielski.

(GW) Nie do wiary: zaraz zacznie się remont katowickiego dworca

autor wpisu: adasadas 13 Dec 2009 22:35

Na początku 2010 roku, czyli dwa lata wcześniej niż zapowiadano, rozpocznie się remont dworca w Katowicach - dowiedziała się "Gazeta". PKP PLK obiecują, że pojawią się nowe perony i wiaty. Odnowione zostaną tunele. Oby tak się stało, bo pasażerowie nie zniosą kolejnego rozczarowania

(UM) Nowy rozkład - przyszłe zmiany

autor wpisu: adasadas 30 Nov 2009 16:24

Wzrost liczby pociągów kursujących codziennie z 551 do 651 oraz wprowadzenie ruchu cyklicznego na 11 odcinkach - to najważniejsze zmiany w nowym rozkładzie jazdy pociągów regionalnych

(GW) Pociągi walczą o życie, przygotuj się na mobilną kasę

autor wpisu: adasadas 29 Nov 2009 22:37

W śląskich pociągach pojawią się wkrótce nowinki: mobilne kasy, specjalne bramki liczące pasażerów oraz nadajniki GPS. Przewozy Regionalne zapowiadają poprawę jakości usług i prawdziwą walkę o pasażerów. Pytanie tylko, co z tego wyjdzie.

(Rybnik) Nowy rozkład - to będzie rewolucja!

autor wpisu: adasadas 27 Nov 2009 16:32

Po trwającym prawie rok remoncie czas jazdy pociągu z Wodzislawia do Rybnika wyniesie 16-20 minut czyli krócej od pospiesznego autobusu E-3 (zakładając że autobus nie stoi w korkach na Wodzisławskiej).

Kolejne połaczenia w dobrej cenie

autor wpisu: adasadas 23 Nov 2009 09:35

Śląski Zakład Przewozów Regionalnych zaprasza do korzystania z atrakcyjnej ofery „Połączenie w dobrej cenie” w trzech nowych relacjach.

(GW) Rozkład jazdy pociągów? A po co?

autor wpisu: adasadas 20 Nov 2009 21:25

Śląski Zakład Przewozów Regionalnych ogłosił, że będzie reklamował nowy rozkład jazdy, między innymi rozdając go pasażerom. Pytam tylko po co, skoro pociągi i tak nie jeżdżą według rozkładu!
Poza rozkładem reklamowanych ma być dziewięć najpopularniejszych tras pasażerskich w naszym regionie. Jeżdżę codziennie do pracy właśnie na jednej z nich - z Zabrza do Katowic. Wiem, że za czasów PRL-u było fajnie. Pociągi odjeżdżały co dziesięć minut. Rozkład naprawdę nie był nikomu potrzebny.

Polski rozkład jazdy na stronie bahn.de

autor wpisu: adasadas 20 Nov 2009 19:53

Można już przeglądać rozkład jazdy na stronach bahn.de. Są tam rozkłady jazdy pociągów regionalnych, TLK i IC. Czy rozkład jest aktualny? Tego nie wie prawie nikt ;) W każdym razie można się zapoznać…

(GKW) Kolejowe dobre wieści

autor wpisu: adasadas 18 Nov 2009 06:40

Sukces Szybkiej Kolei Miejskiej z Katowic do Tychów wywołał szereg dyskusji i pomysłów na temat rozwoju transportu kolejowego w regionie. Jednym z takich pomysłów jest reaktywacja połączenia kolejowego Tychów z Oświęcimiem. Inne zmiany w najbliższej przyszłości to nowy rozkład jazdy.

Ludzie nie chcą kolei do Pyrzowic i protestują

autor wpisu: adasadas 15 Nov 2009 09:47

Choć szybka kolej do Pyrzowic powstaje dopiero w głowach projektantów, to mieszkańcy gmin, przez które mają biec nowe tory, już protestują. - Jesteśmy za postępem, ale nie naszym kosztem. Nigdy nie damy się stąd wysiedlić - mówią ludzie z niewielkiej Siemoni

pyrzowice-katowice.jpg

Wszyscy pamiętamy wrześniową euforię. PKP Polskie Linie Kolejowe po prawie roku zwłoki podpisały z konsorcjum firm Poeyry Infra oraz DB International umowę na stworzenie całej dokumentacji techniczno-projektowej szybkiej kolei z Katowic do Pyrzowic. Plany zakładają, że linia łącząca miasta aglomeracji z lotniskiem będzie miała 38 km długości. W pierwszym etapie wybudowany zostanie od podstaw 24-kilometrowy odcinek z Bytomia Rozbarku, przez Piekary Śląskie, do Pyrzowic. W drugiej remontowane byłyby istniejące tory z Katowic, przez Chorzów Batory, do Bytomia Rozbarku. W 2011 roku PKP PLK chcą ogłosić przetarg na budowę połączenia z lotniskiem, które ma być gotowe do 2015 roku.

Kolej chce odzyskać pasażerów. Będzie się reklamować

autor wpisu: adasadas 14 Nov 2009 23:28

Gdy kilka tygodni temu nowym dyrektorem PKP Przewozów Regionalnych w Katowicach został Przemysław Gardoń, na jednym z portali poświęconych kolei pojawiło się pełne nadziei pytanie: "Czy to koniec z betonem w śląskim PKP?". Na odpowiedź jeszcze za wcześnie, ale nowi szefowie (powołano też nową zastępczynię dyrektora) PKP PR w Katowicach ostro wzięli się do pracy.

strona 1 z 13123...1213następna »

Dodaj nowy wpis

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License